http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند

سایت خبری تحلیلی جهاد پرس تنها پایگاه خبری بخش قهاوند می باشد و از تیرماه سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز نموده و سعی بر این دارد فارغ از هرگونه غرض ورزی و جهت گیری حزبی به ارائه ی اخبار بومی منطقه قهاوند ، استان همدان، ایران و جهان و همچنین تحلیل و نقدهای سیاسی، فرهنگی و … بپردازد.

جهاد پرس با راه اندازی بخش های متفاوت از قبیل سیاسی، اجتماعی، ورزشی و … سعی بر این دارد تا تمام نیاز های مخاطبان خود را در حوزه اخبار و اطلاع رسانی برآورده سازد.

پایگاه خبری چهاد پرس با هدف اطلاع رسانی سریع و شفاف و با شعار صراحت در کلام حق هر ایرانی در تیرماه ماه سال 1391 پا به عرصه ی رسانه نهاد.

این رسانه مردمی که به عنوان يكي از سايت هاي مرجع خبري و بعنوان نخستین پایگاه خبری تحلیلی خاص شهرستان قهاوند فعالیت خود را آغاز نموده، در حوزه ی مختلف خبری روزانه خبرهای تحلیلی ، گزارشی ، انتقادی و گفتگو بر روی خروجی خود منتشر می نماید.

از آنجا که این پایگاه کاملا مردمی بوده و وابستگی به هیچ گروه سیاسی و جناحی نمی باشد، سعی و تلاش خود را برای انتشار اخباری کاملا شفاف و  به دور از هرگونه موضع گیری های شخصی و گروهی در نظر گرفته است، اين رسالت را به دوش گرفته تا صداي مردم را به مسئولان و خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي را به سمع و نظر مردم برساند

جهاد پرس قصد دارد با نگاهي كاملاً حرفه اي تمامي اخبار و رويدادهاي مهم شهرستان قهاوند را در بخش هاي گوناگون پوشش دهد و از انتقادات و پيشنهادات سازنده شما مخاطب گرامي نهايت استفاده را خواهيم كرد.

معرفی منطقه

قهاوند یکی از قدیمیترین بخش های  استان همدان است که قدمت آن به گفته بزرگان آن به چند سال قبل از ظهور اسلام میرسد و ساکنان قدیمی و پر جمعیت در این روستا به طایفه های قهاوندی،صالحی و محسن لو از ساکنان این بخش هستند .

این بخش  تا سال ۱۳۲۱ جزو یکی از بهترین مناطق کشاورزی و خوش آب و هوا و دارای باغهای بزگ انگور در استان همدان بود که بعد از این سال و به دلیل احداث بزرگترین نیروگاه برق غرب کشور و چاه های غیر قانونی زیاد و عدم کنترل آن سطح آبهای زیرزمینی فروکش کرده وطی چند سال به کویر بدل گشته در حال حاضر منطقه شراء به کویر همدان و تنها کویر شور زار غرب کشور تبدیل شود.

اکسر ساکنان این روستا به کشاورزی و کامیون داری مشغولند و بیشترین محصولات کشاورزی این روستا یونجه، گندم، جو، هندوانه میباشد.

زبان اهالی در کل منطقه بخش شرا به مرکزیت قهاوند زبان ترکی آذربایجانی می‌باشد.

از روستاهای بزرگ بخش قهاوند می‌توان به روستای کوزره بوبوک آباد و عبدالرحیم اشاره کرد.

 جمعیت بخش قهاوند ۷۳۵۶ نفر است.

راههای اصلی این شهر:

قهاوند به کوریجان : این راه پس از عبور از روستاهای اصلی این بخش بوبوک آباد و غرخلر در کوریجان به جاده چهار بانده همدان رزن متصل می شود

قهاوند به همدان که از مسیر جاده ملایر ارتبازط این شهر و بخش را با همدان و ملایر مرتبط می سازد

ارتباط استان مرکزی که از این بخش کمیجان در استان مرکزی را برقرار می سازد و این راه نزدیک تر از ملایر به اراک مرکز استان است.فاصله کمیجان تا قهاوند ۸۰ کیلومتر می باشد

جاده قهاوند به فامنین که تقریبا از بیست کیلومتری جاده قهاوند به کوریجان جدا شده وبعداز ۱۲کیلومتر واردشهرفامنین می شود.این جاده۵کیلومترمانده به فامنین هم واردازادراه همدان-ساوه می شود

تعداد شهدا و مفقودین:
تعداد شهدا و مفقودین این شهرستان ۱۸۶  نفر  می‌باشد که خانوده آنها زیر پوشش بنیاد شهید قرار دارند.تعداد آزادگان این شهرستان ۱۵ نفر و تعداد جانبازان این شهرستان ۳۳۰ نفر که تحت پوشش خدمات بنیاد جانبازان قرار دارند.

آخرین اخبار

پربیننده ها