همزمان با شروع فصل زمستان؛ایرانیان مشتریان پروپاقرص آنتی بیوتیک ها؛
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:با توجه به وجود بیماران مبتلا به سل و مالاریا در سیستان وبلوچستان مقاوم شدن بیماری های عفونی در مقابل آنتی بیوتیک زنگ خطری برای مردم این استان است.
«فاطمه خمیس» معتقد است غلبه بر داعش، نقشه آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ را به شکست کشاند و توصیه‌های امام خامنه‌ای تأثیر بسیاری در کسب این پیروزی در سوریه و عراق داشت.
مُدگرایی در جامعه:
پوشش، آرایش و مُدهای نامتعارف به سبک غربی که در بین زنان و دختران رواج یافته یک هنجارشکنی ناشی از تبلیغات به اصطلاح مدرنی است که بسیاری از هنجارها و ارزش ها را کم رنگ و بی اهمیت ساخته است.
رئیس انجمن سردرد ایران گفت:
در صورت پیشرفت سردردهای قدیمی از مصرف مکرر داروهای مُسکن پرهیز شود و حتما نیاز است بیمار به پزشک مراجعه کند. مصرف زیاد مسکن علاوه بر عوارض مختلف، باعث تشدید و تداوم سردرد نیز خواهد شد.
یک روز را در هفته به خرید مواد غذایی اختصاص دهید. سعی کنید سبدتان را از انواع سبزی‌ها پر کنید. سالاد همیشه باید در سفره غذا حضور داشته باشد
طی چند روز آینده مدارس کشور باز می شوند و در حدود 12 میلیون دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به مدرسه می روند. جمعیتی که معادل 15 درصد جمعیت کل کشورند و طبیعتا مسائل مبتلابه آنها در بسیاری از شئون مملکت اثر گذارند.
شعار روز جهانی غذا امسال2017 از طرف سازمان کشاورزی و غذا FAO پیشگیری از مهاجرت ها از طریق توسعه مناطق روستایی و تامین امنیت غذایی است .
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با بهسایت ایران:مبتلایان به نقرس باید روزانه حداقل 4 لیوان آب و 4 لیوان از سایر مایعات بنوشند.
کبد چرب به دلیل تجمع مقادیر زیاد چربی در سلولهای کبد ایجاد می شود. شیوع کبد چرب با سرعت هشدار دهنده ای در حال افزایش است. درمان به موقع آن بسیار اهمیت دارد چون در صورت پیشرفت به استئاتوهپاتیت (التهاب کبد در نتیجه تجمع چربی در کبد) و سیروز کبد (التهاب مزمن بافت کبد که با علائم بالینی متعددی همراه است)، برگشت ناپذیر خواهد بود.
اسفناج : جزء سبزی‌هایی است که کربوهیدرات کمی دارند و برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید هستند. در واقع، این سبزی کم‌ کربوهیدرات، گزینه هوشمندانه ‌ای برای رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت است چون علاوه بر کربوهیدرات کم، مواد مغذی مهمی مثل فولات، بتا کاروتن و ویتامین K دارد.
قندها صرف نظر از این‌که از چه منبعی مصرف شده باشند، به پروتئین‌ها می‌چسبند، با پوشاندن آنها از عملکردشان جلوگیری می کنند، آن‌ها را بی‌اثر می‌کنند و محصولات نهایی این فرآیند گلیکوزیله شدن، تشکیل ترکیباتی به‌ نام (AGEs) می‌باشد.
حتما شما هم در مورد خواص تخم شربتي شنيده ايد، خبرهايي مبني بر اينكه تخم شربتي داراي كلسيم ٥ برابر شير، ويتامين C، ٧ برابر پرتقال، آهن ٣ برابر اسفناج و امگا ٣، ٨ برابر ماهي سالمون است.

صفحه‌ها