یک روز را در هفته به خرید مواد غذایی اختصاص دهید. سعی کنید سبدتان را از انواع سبزی‌ها پر کنید. سالاد همیشه باید در سفره غذا حضور داشته باشد
طی چند روز آینده مدارس کشور باز می شوند و در حدود 12 میلیون دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به مدرسه می روند. جمعیتی که معادل 15 درصد جمعیت کل کشورند و طبیعتا مسائل مبتلابه آنها در بسیاری از شئون مملکت اثر گذارند.
شعار روز جهانی غذا امسال2017 از طرف سازمان کشاورزی و غذا FAO پیشگیری از مهاجرت ها از طریق توسعه مناطق روستایی و تامین امنیت غذایی است .
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با بهسایت ایران:مبتلایان به نقرس باید روزانه حداقل 4 لیوان آب و 4 لیوان از سایر مایعات بنوشند.
کبد چرب به دلیل تجمع مقادیر زیاد چربی در سلولهای کبد ایجاد می شود. شیوع کبد چرب با سرعت هشدار دهنده ای در حال افزایش است. درمان به موقع آن بسیار اهمیت دارد چون در صورت پیشرفت به استئاتوهپاتیت (التهاب کبد در نتیجه تجمع چربی در کبد) و سیروز کبد (التهاب مزمن بافت کبد که با علائم بالینی متعددی همراه است)، برگشت ناپذیر خواهد بود.
اسفناج : جزء سبزی‌هایی است که کربوهیدرات کمی دارند و برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید هستند. در واقع، این سبزی کم‌ کربوهیدرات، گزینه هوشمندانه ‌ای برای رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت است چون علاوه بر کربوهیدرات کم، مواد مغذی مهمی مثل فولات، بتا کاروتن و ویتامین K دارد.
قندها صرف نظر از این‌که از چه منبعی مصرف شده باشند، به پروتئین‌ها می‌چسبند، با پوشاندن آنها از عملکردشان جلوگیری می کنند، آن‌ها را بی‌اثر می‌کنند و محصولات نهایی این فرآیند گلیکوزیله شدن، تشکیل ترکیباتی به‌ نام (AGEs) می‌باشد.
حتما شما هم در مورد خواص تخم شربتي شنيده ايد، خبرهايي مبني بر اينكه تخم شربتي داراي كلسيم ٥ برابر شير، ويتامين C، ٧ برابر پرتقال، آهن ٣ برابر اسفناج و امگا ٣، ٨ برابر ماهي سالمون است.
بسیاری از متخصصان رشته روانشناسی و روان درمانگری بر این اعتقادند که اگر درمانگر و درمانجو (مراجع ) همزبان و متعلق به یک فرهنگ باشند درمان آسانتر و سریعتر صورت می گیرد
کرفس به‌عنوان یکی از کم‌کالری‌ترین مواد غذایی شناخته می‌شود، درحالی که فوایدش واقعا فراتر از حد تصور است. این سبزی حاوی مواد مغذی گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مفیدی می باشد.
حتما شما هم در مورد خواص تخم شربتي شنيده ايد، خبرهايي مبني بر اينكه تخم شربتي داراي كلسيم ٥ برابر شير، ويتامين C، ٧ برابر پرتقال، آهن ٣ برابر اسفناج و امگا ٣، ٨ برابر ماهي سالمون است.
همراهان عزيز به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد قربان و احتمال ذبح دام در منازل ، توجه شما را به مطالبي در خصوص پيشگيري از ابتلا به بيماري تب كريمه كنگو جلب مي نماييم.

صفحه‌ها