14. آبان 1395 - 21:11   |   کد مطلب: 2161
 دیپلم‌های افتخار چهل‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» کشور چک به 12 کودک و نوجوان نقاش ایرانی تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اسدآبادی ها، این مسابقه در سال 2013 میلادی و با موضوع «آداب و رسوم و میراث فرهنگی مردم کشور من» برگزار شد و در آن 887 اثر نقاشی و 33 عکس اعضای مراکز کانون سراسر کشور شرکت داده شده بود.

برگزارکنندگان این رقابت هنری باسابقه در کشور چک از دریافت 24593 اثر از 68 کشور توسط دبیرخانه مسابقه خبر داده ‌بودند.

«مبینا فیروزبخت» عضو 5 ساله مرکز شماره 6 کانون کرمانشاه، «مینا مشهدی» 6 ساله از تبریز در آذربایجان شرقی، «شروین یکتاپور» عضو 8 ساله و «مینا نصراللهی» عضو 10 ساله هر دو از کانون قاین در خراسان جنوبی، «آیدا سروش» 8 ساله از کرمانشاه، «عسل لیل‌آبادی» عضو 12 ساله کانون ماکو در آذربایجان غربی، «محمد‌حسین شادالویی» عضو 13 ساله مرکز شماره 6 کانون تهران، «معصومه تقی‌پور» عضو 13 ساله کانون هفشجان در چهارمحال و بختیاری و «فاطمه قدرتی» عضو 14 ساله کانون شیروان در خراسان شمالی، 9 کودک و نوجوانی هستند که موفق به دریافت این دیپلم‌های افتخار شده‌اند.

در همین حال دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه لیدیسه در اقدامی دیگر نمایشگاهی از آثار دوره‌ گذشته  این مسابقه (سال 2012) را - که موفق به کسب جایزه‌ای نشده بودند - در شهر کلادنو (بزرگترین شهر در منطقه بوهمیای مرکزی کشور چک و در 5 کیلومتری لیدیسه) برپا و به تعدادی از این آثار نیز جایزه و دیپلم افتخار اهدا کردند.

در میان این برگزیدگان نام سه نفر از اعضای کانون نیز به چشم می‌خورد.

«سبحان حاجی‌عزیزی» عضو 10 ساله کانون تویسرکان در استان همدان، «مائده اروجی» عضو 13 ساله کانون بروجن و «فرزانه حسین‌پور» عضو 14 ساله کانون شهرکرد هر دو از چهارمحال و بختیاری جوایز نمایشگاه کلادنو را به خود اختصاص دادند.

منبع:کانون

 

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار