http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 24392
تاریخ : 18. مرداد 1395 - 8:12
نهاوند- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان گفت: مداحان اهل‌بیت باید دهه کرامت را بیش‌ازپیش رونق ببخشند چراکه جریان دهه کرامت به جریانی بین‌المللی مبدل شده است.

به گزارش جهاد پرس ، به نقل از مهر، مراسم گردهمایی هیئت‌های مذهبی شهرستان نهاوند شامگاه یکشنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی نهاوند و با حضور جمعی از مداحان و روحانیون شهرستان نهاوند برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی ضمن تبریک ایام پر خیروبرکت ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع)   گفت: مراسم جشن ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) در ۷۷ کشور جهان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ولادت این دو بزرگوار یک جریان مردمی بین‌المللی است که رنگ پوست و نژاد نمی‌شناسد، گفت: آوازه این دو بزرگوار که مایه مباهات و افتخار مسلمانان و خصوصاً ایرانیان است آن‌چنان جهانی شده که حتی در کشورهای کفر، مسلمانان برای آن‌ها مراسم جشن برپا می‌کنند.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه دنیا در برابر این دو بزرگوار و کرامات آن‌ها سر تعظیم فرود آورده است، اظهار داشت: این امر وظیفه ما را در کشوری که به‌عنوان شیعه شناخته می‌شود و ایران را با امام رضا می‌شناسند سنگین می کند و باید فعالیت خود را در این زمینه بیش‌ازپیش کنیم و این مهم جز با تلاش همه مادحین اهل‌بیت (ع) و روحانیون محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جشن ولادت این بزرگواران در نقاط مختلف استان های کشور، گفت: این اقدامات پاداش دنیوی و اخروی دارد چراکه در راستای ترویج فرهنگ دین و اسلام ناب محمدی است لذا هرکس به‌ هر اندازه در این زمینه ایفای نقش کند بداند که در محضر این دو کریم اهل‌بیت و خداوند متعال پنهان نخواهد ماند.

کسب معرفت دینی وبصیرت و عشق به اهل بیت(ع) باید از ویژگی‌های شاخص یک مداح باشد

امام جمعه همدان در ادامه گفت: یک مداح باید بداند که وقتی وارد عرصه مداحی شد، سمبلی برای دین به حساب می‌آید و کسب معرفت دینی وبصیرت و عشق به اهل بیت(ع) باید از ویژگی‌های شاخص یک مداح باشد.

وی افزود: مداحان نباید هیچگونه گرایشی به جناحی داشته باشند و فقط باید گوش به فرمان رهبری و کلام برگرفته از انتظارات مقام معظم رهبری باشد.

آیت الله محمدی عنوان کرد: مداحان باید بدانند ظرفیت‌های عظیمی در جامعه دارند و حتی گاهی این ظرفیت‌ها از سطح ملی فراتر رفته و فراملی می‌شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مداحان تاثیر زیادی در جامعه می‌گذارند و باید شاخصه‌های دینی را به درستی رعایت کنند و مداح باید بداند که با اشعار خود اهل بیت(ع) را به مردم معرفی می‌کند و باید بین خود و اشعارش تناسبی ایجاد کند، افزود: مداحان یک رابطه عاطفی بین خود و مردم به وجود می‌آورند که این یک رابطه ارزشمند است و باید قدر آن را دانسته و به درستی هدایتش کنند.

وی ادامه داد: پوشش، رفتار و گفتمان مداح برای مردم مهم است و اگر اصول مداحی به درستی رعایت شود تاثیرات مثبتی بر روی تبلیغات دینی می‌گذارد.

ترویج فرهنگ عاشورایی از رسالت های اصلی مداحان است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان اظهار داشت: ترویج فرهنگ عاشورایی از رسالت های اصلی مداحان است که باید به آن توجه ویژه شود.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌ محمدی در ادامه با اشاره به اینکه دنیای جاهلیت قبل از اسلام و جاهلیت مدرن امروز در حق زن ظلم و بی‌مهری کرده است، عنوان کرد: در جاهلیت قبل از اسلام دختران را زنده‌به‌گور می‌کردند و ارزشی برای آن‌ها قائل نبودند اما در جاهلیت مدرن امروز قاچاق انسان مخصوصاً قاچاق زن جریان دارد که مصداق بی‌احترامی به جایگاه والای زن در جامعه است.

وی بابیان اینکه در جامعه امروز دختران زیادی را برای مقاصد دنیوی می‌فروشند به‌طوری‌که سود قاچاق زن از قاچاق مواد مخدر بیشتر است، گفت: طی چند سال پیش آمارها نشان می‌داد که روزی ۷۰ تا ۸۰ دختر از سنین ۱۴ یا ۱۵ سال در شهر تهران از خانواده خود فرار کرده و به دست انسان‌های بدی می‌افتادند که نهایت این امر منجر به خودکشی دختران می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه اگر در طول این سال‌ها منصفانه به ندای آسمانی توجه می‌کردیم در حق هیچ زنی ظلم نمی‌شد، افزود: ارزش وجودی زن ازنظر خدای متعال بسیار موردتوجه است ولی متأسفانه هیچ جای دنیا به آن توجه نشده است.

در اروپای متمدن زن جایگاهی ندارد و مورد بی‌احترامی است

امام جمعه همدان بابیان اینکه آمار نشان می‌دهد که امروزه در جهان از هر چهار زن یک نفر دچار خشونت می‌شود، افزود: در اروپای متمدن زن جایگاهی ندارد و مورد بی‌احترامی است درحالی‌که در اسلام زن مورداحترام است و طبق فرموده پیامبر(ص) بهشت زیر پای مادران قرار دارد.

وی بابیان اینکه زنان و مردان سودجو عامل وجود این سرنوشت برای زنان شده‌اند، گفت: متأسفانه در جهان رشته روانشناسی زن تدریس نمی‌شود و این امر باعث ضرر و زیان شده است و حنی گاهی خودزنان نیز نمی‌دانند که چه جایگاهی دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز جهالت بشر، خودخواهی مردان و هوس‌بازی زنان باعث گرفتاری جامعه شده است، در ادامه سخنانش افزود: در تمام عرصه‌های تعالی بشر زن در همه‌چیز جز در نبوت و امامت جلوتر از مردان بوده است.

آیت الله طه محمدی افزود:حضرت فاطمه زهرا (س) جایگاه امامت و نبوت نداشت اما تمام امامان معصوم در هنگام حل مشکلات به آن حضرت متوسل می‌شدند.

وی بابیان اینکه اگر بتوانیم جامعه زنان را اصلاح کنیم قطعاً جامعه مردان نیز اصلاح خواهد شد، عنوان کرد: باید روی سر درب تمام دانشگاه‌ها این نکته را نوشت که مردان در دامان زنان پرورش پیدا می‌کنند.

امام جمعه همدان در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه امروز زندگی غربی الگوی جامعه ما شده است، گفت: زنان مسلمان باید الگوی خود را حضرت فاطمه (س) و حضرت معصومه (س) که اسوه پاکی و نجابت و ایستادگی هستند بدانند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

آخرین اخبار