http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 25575
تاریخ : 12. دى 1395 - 20:21
محمد رحیمی یکی از اهالی روستای قرخلر است که از روستاهای قهاوند می باشد که توانسته است با همت بلند و کمک تعدادی از جوانان روستا کسب و کاری را راه اندازی کند.

به گزارش جهاد پرس ، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اهالی روستای قرخلر (قهاوند) گام های موثری در زمینه مدیریت داخلی و اقتصاد مقاومتی برداشته اند .

یکی از بزرگترین موانع موجود بر سر راه اشتغال زایی در منطقه قهاوند نبود پشتوانه ها، مکمل های اعتباری ، تسهیلات و آموزش برای علاقمندان جویای کار است.

این معضل بزرگ همواره قدم برداشتن در مسیر کارآفرینی خصوصا برای روستاییانی که نیازمند حمایت برای راه اندازی در امر واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی و حرکت در این مسیر برای علاقمندان آسان تر شده است.

محمد رحیمی یکی از اهالی روستای قرخلر است که از روستاهای دور افتاده قهاوند می باشد که توانسته است با همت بلند و کمک تعدادی از جوانان روستا کسب و کاری را راه اندازی کند.

این فعال اقتصاد مقاومتی با دریافت تسهیلات اشتغال زایی در حوزه اقتصاد مقاومتی و برپایی کارگاه خیاطی  کار خود را با جدیت تمام شروع کند .

رحیمی در خصوص علاقمندی اش به فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی و کمک به خود کفایی و بهبود امرار معاش خود سخنانی دارد که شنیدن آنها خالی از لطف نیست.

این فعال اقتصاد مقاومتی ضمن اشاره به اهمیت طرح های خانگی اقتصاد مقاومتی اصلی ترین عامل موفقیت خود را در حوزه خودکفایی ، اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی میداند. 

وی افزود: وضع درآمدی مردم این روستا زیاد خوب نیست و آثار کشاورزی هم کم شده است اما با توجه به روی آوری زنان و مردان قرخلری به حرفه خیاطی این شغل میتواند با کمک مسئولین امر در معاش مردم تاثیر بگذارد و با توجه به علاقه بیش از نیمی از اهالی به خیازی میتوان قرخلر را به قطب خیاطی استان تبدیل کرد.

رحیمی اظهار داشت بنده چندین سال است در عرصه خیاطی فعالیت می کنم و در این راستا به دلیل نبود منابع مالی کافی با مشگلاتی نیز مواجه شدم که به لطف خدا و کمک بسیج سازندگی توانسته ام مشکلات خود را تا حد زیادی برطرف نمایم و علاوه بر اشتغال خود تعداد 6 نفر دیگر را از هم روستائیانم را مشغول کار نمایم.

وی یادآور شد این کارگاه را با حضور خودم و شش نفر دیگر از هم روستائیان که آنها هم با وجود مهارت در خیاطی قبلا برایشان زمینه فعالیت مهیا نشده بود فعال کردیم و اکنون با دوخت و دوز انواع لباس بستر فعالیت یک طرح اشتغال زایی را فراهم کرده ایم.

وی ضمن ابراز علاقه و رضایت از طرح کارگاه خیاطی خانگی گفت: اگر تمامی جوانان روستا به جای مهاجرت به شهرهای دیکر و یا بیکاری با حرفه آموزی های موثر در تدارک شغل در حوزه مشاغل زود بازده باشند مطمئنا علاوه بر تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب کمکی به قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخل خواهند کرد .

این فعال اقتصاد مقاومتی گفت: اگر چه ممکن است درآمد این طرح ها زیاد نباشد اما همین کار راهی برای خودکفایی ، بهبود زندگی و استقلال است و سوای زحمت و سختی کار روز به روز به آن علاقمندتر می شویم .

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها