http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 25666
تاریخ : 19. دى 1395 - 16:55
فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اینکه پروژه راه‌آهن تهران- همدان- سنندج ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد گفت: راه آهن تهران- همدان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش جهاد پرس ، به نقل ازخبرگزاری تسنیم از همدان، علی تعالی ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: همزمان با سفر ریاست جمهوری در هفته دولت سال گذشته 19 پروژه در حوزه شهرستان همدان به تصویب رسید.

وی افزود: در مجموع برای پروژه‌های شهرستان همدان از محل سفر هیئت دولت 520 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که تاکنون 492 میلیارد تومان معادل 94.64 درصد کل اعتبارات به صورت نقدی، اسناد خزانه و اوراق تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان همدان بیان کرد: از مهم‌ترین این پروژه‌ها، پروژه کنار گذر غربی به میزان 27.8 کیلومتر است که سبب کاهش بار ترافیکی به داخل شهر همدان می‌شود و زمینه اتصال سه استان را به هم فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: پروژه کنارگذر غربی 90 میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد که فاز نخست این پروژه به میزان 13 کیلومتر در اوایل سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

تعالی گفت: بازسازی بیمارستان اکباتان شهر همدان نیز از دیگر پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به استان است که 220 تخت بیمارستانی را به ظرفیت درمانی همدان می‌افزاید.

وی تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های درمانی سبب می‌شود که همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور معرفی شود و در مسیر توریسم سلامت قدم‌های مؤثری برداشته شود.

فرماندار شهرستان همدان اظهار داشت: بخش قابل توجهی از پروژه‌های سفر ریاست جمهوری به همدان تا قبل از پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری می‌رسد و میزان تخصیص اعتبارات این پروژه‌‌‍ها به صورت 100 درصد است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن تهران- همدان- سنندج گفت: اعتبار مصوب این پروژه 270 میلیارد تومان است و مطالعات استقرار ایستگاه تشکیلاتی راه آهن در داخل شهر همدان نیز در حال انجام است.

تعالی با اشاره به اینکه راه آهن تهران- همدان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: در بحث ریل‌گذاری مردم روستای نهران مانع اجرای پروژه شده بودند که موضوع را صحبت با مردم منطقه دو روزه خاتمه دادیم تا سبب تعطیلی پروژه نشود.

وی تأکید کرد: همواره در راستای اجرای پروژه‌های بزرگ مباحث اجتماعی وجود دارد اما نباید مانع اجرا و تعطیل پروژه شود و با شفاف‌سازی می‌توان مردم را با برنامه‌های ترسیم شده همراه کرد.

فرماندار همدان با بیان اینکه اجرای پروژه‌های ملی سبب ایجاد تحول و توسعه عظیم می‌شود، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای برقراری ارتباط و چانه‌‎زنی با مرکز برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند تا وضعیت این پروژه‌های نیمه تمام تأثیرگذار بر توسعه تعیین تکلیف شود.

وی افزود: تکمیل راه آهن همدان عیدی خوبی برای مردم همدان تا پایان سال است چرا که سالیان چشم انتظار افتتاح این پروژه بودند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها