http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 25701
تاریخ : 21. دى 1395 - 23:48
روز چهارشنبه، آبادان، راس ساعت 15
آغاز دور دوم ماراتن فصل شانزدهم
از روز چهارشنبه دور برگشت رقابت های لیگ شانزدهم کلید می خورد و تیم های حاضر در این رقابت ها پس از تجدید قوا به مصاف یکدیگر می روند، با بررسی حال و روز فعلی تیم های لیگ برتری همراه "ورزش سه" باشید.

به گزارش جهاد پرس ، پس از حدود سه هفته استراحت، تیم های لیگ برتری بازی های خود را برای دور برگشت رقابت های فصل شانزدهم، از روز چهارشنبه آغاز می کنند تا تکلیف خود را برای قهرمانی، آسیایی شدن و یا ماندگاری در لیگ برتر تعیین کنند، بازی هایی که از آبادان و با دیدار تیم های صنعت نفت و صبا آغاز خواهد شد.

 

اول – پرسپولیس، 32 امتیاز 

 

بدون تردید یکی از خبرسازترین تیم های دوره تعطیلات نیم فصل، پرسپولیسی ها بودند، آنها که پس از استراحت اولیه به دنبال پیگیری برنامه های سرمربی خود بودند به ناگاه هفت مهره اصلی خود را دور از تیم و در اردوی تیم ملی دیدند، اردویی که قرار بود بدون دیدار تدارکاتی به پایان برسد و همین موضوع عصبانیت برانکو، پاسخ کی روش و در پی آن دیپورت ملی پوشان این تیم از اردوی دبی را به دنبال داشت، هر آنچه که بود هفت مهره اصلی پرسپولیسی ها به باشگاه خود بازگشتند و به تمرین با سایر اعضای تیم پرداختند. سرخ پوشان در این مدت دو بازیکن را نیز به جمع خود اضافه کردند، سامان نریمان جهان و سروش رفیعی که البته بازیکن دوم، یکی از شاه مهره های حاضر در بازار نقل و انتقالات سال های اخیر بود و پرسپولیسی ها با جذب رفیعی، یقینا با توپ پر نیم فصل دوم را  آغاز خواهند کرد. البته ناگفته نماند سرخ پوشان دو مهره مهم سال های اخیر خود را یعنی احمد نوراللهی و امید عالیشاه را از دست دادند. 
آنها در اولین دیدار خود، روز جمعه و از ساعت 16:35 در ورزشگاه آزادی به مصاف سایپا می روند، دیداری که در دور رفت، با گل کمال کامیابی نیا به سود پرسپولیسی ها به پایان رسیده بود. 

 

دوم – تراکتورسازی، 30 امتیاز 

 

شاگردان امیر قلعه نویی با پیروزی در آخرین دیدار دور رفت کماکان به دنبال سرخ پوشان پایتخت قرار دارند، آنها در پنجره زمستانی نقل و انتقالات نیز موفق شدند دو بازیکن مهم و کارآمد پرسپولیسی ها را جذب خود کنند، احمد نوراللهی و امید عالیشاه یقینا در ادامه بازی ها به کار قلعه نویی و تیمش می آیند تا خروج سروش رفیعی آنقدرها برای این تیم گران تمام نشود. تراکتورسازان هم در تعطیلی نیم فصل از جمله تیم های پرخبر بودند، آنها در بازی های جام حذفی به میدان رفتند و موفق شدند با از پیش رو برداشتن ذوب آهن، آن هم در دیداری جذاب و طولانی، خود را به فینال جام حذفی و یک قدمی آسیایی شدن برسانند. البته یکی از مشکلات تراکتوری ها در این روزها، حضور 4 بازیکن اصلی تیم شان در اردوی تیم ملی بود و به همین دلیل آنها در مدت زمان آماده سازی خود از داشتن این مهره ها محروم بودند. 
سرخ پوشان تبریزی در اولین دیدار خود در دور برگشت باید در ورزشگاه غدیر اهواز به میدان بروند، روز پنجشنبه و از ساعت 15:30، دیداری که دور رفت با تساوی دو بر دو به پایان رسیده بود. 

 

سوم – ذوب آهن، 25 امتیاز 

 

ذوبی ها هم از جمله تیم هایی بودند که در دوران تعطیلی نیم فصل هم بازیکن در تیم ملی داشتند و هم در جام حذفی به میدان رفتند، آنها که مدافع دو قهرمانی پیاپی در جام حذفی بودند خود را به نیمه نهایی رساندند اما در نهایت با گل دقیقه 1+120 از رسیدن به فینال بازماندند تا در کسب این جام هت تریک نکرده باشند، البته 4 نفر از شاگردان مجتبی حسینی نیز به مانند تراکتوری ها در اردوی تیم ملی حضور داشتند و به همین دلیل این تیم نیز در مدت زمان سپری شده از فوتبال و رقابت به دور نبوده است، البته ذوبی ها در تکمیل بازیکنان خود بی کار نبودند و با جذب بال راست لبنانی سعی در پر کردن خلا تیم خود داشتند، تیمی که این روزها خبر خوش بازگشت قاسم حدادی فر و مهرداد قنبری را نیز شنیده و یقینا برنامه های متعددی برای نیم فصل دوم دارد. 
ذوبی ها در اولین بازی خود روز جمعه و از ساعت 15 در ورزشگاه فولادشهر از سیاه جامگان پذیرایی خواهند کرد، دیداری که نیم فصل اول با پیروزی مشهدی ها و با نتیجه دو بر یک به پایان رسیده بود. 

 

چهارم – پیکان، 25 امتیاز 

 

شاگردان مجید جلالی که استارت خود را برای رسیدن به رده های بالای جدول از هفته های میانی دور رفت زده بودند، به دنبال این هستند تا خود را به سهمیه آسیایی برسانند، آنها که با امتیاز خوبی را به جمع چهار تیم بالای جدول رساندند یکی از معدود تیم هایی بودند که در تعطیلات میان فصل اردوی تدارکاتی به پا کردند و این روزها نیز در صدد تقویت خود هستند. از نکات جالب پیکانی ها این است که شاگردان جلالی به خوبی یکدیگر را می شناسند و به نوعی بازیکنان اصلی تیم جلالی کاملا مشخص است. آنها در فصل نقل و انتقالات تنها مهران موسوی را به خدمت خود درآورده اند.

خودروسازان در اولین دیدار دور برگشت خود باید روز پنجشنبه و از ساعت 15 در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف گسترش فولاد بروند، دیداری که در دور رفت با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود. 

 

پنجم – نفت تهران، 23 امتیاز

 

نفتی ها هم یکی از تیم هایی بودند که در تعطیلات نیم بی کار نبودند، آنها در بازی نیمه نهایی و البته جنجالی جام حذفی به میدان رفتند و موفق شدند خود را به فینال برسانند، دیداری که حواشی بسیاری را برای این تیم و علی دایی به همراه داشت، نفتی ها در فصل نقل و انتقالات دو مهره کلیدی خود را در تیررس سرخابی های پایتخت می دیدند اما با اظهارنظری صریح با جدایی مبعلی و پراهیچ مخالفت کردند و البته با وجود اینکه در چند پست مشغول تست گیری از افراد مختلف هستند هنوز بازیکن جدیدی را به خدمت نگرفته اند.
شاگردان دایی در اولین بازی خود باید روز پنجشنبه و از ساعت 16:35 در ورزشگاه تختی، با استقلالی ها روبه رو شوند، تیمی که پیش از این و در جام حدفی نیز آنها را از پیش رو برداشته بودند. دیدار رفت این دو تیم با تساوی یک بر یک خاتمه یافته بود. 

 

ششم – فولاد خوزستان، 22 امتیاز 

 

فولادی ها که خیلی امید داشتند بتوانند بازیکن سابق خود، سروش رفیعی را به خدمت بگیرند در نهایت موفق به این کار نشدند تا تنها جذب آنها در نیم فصل یک مهاجم خارجی باشد، آنها البته بازیکن جدا شده ای هم نداشتند تا در دوره تعطیلی خود با تمام توان به تمرین برنامه های تاکتیکی نعیم سعداوی بپردازند. 
آنها در اولین دیدار خود باید به تبریز بروند و روز جمعه از ساعت 14 در برابر ماشین سازان قرار بگیرند، دیداری که دور رفت با نتیجه دو بر یک به صعود تبریزی ها پایان یافته بود. 

 

هفتم – استقلال تهران، 22 امتیاز 

 

شاگردان علیرضا منصوریان نیز در دوره تعطیلات نیم فصل روزهای آرامی را پشت سر نگذاشتند، آنها که پس از حذف در جام حذفی در آخرین دیدار خود با ترکیب متفاوتی به میدان رفته بودند در هفته های اخیر حرف و حدیث های فراوانی را حول تیم خود دیده بودند و به همین دلیل انرژی زیادی صرف کردند تا به حالت عادی برگردند، با وجود اینکه صحبت های فراوانی مبنی بر ورود بازیکنان جدید و خروج نفرات قدیمی از استقلالی ها به گوش می رسد، آرش افشین تنها بازیکنی بود که از جمع آنها جدا شد و هنوز بازیکن جدیدی به طور رسمی به این تیم نپیوسته است. 
آبی پوشان در اولین دیدار خود باید روز پنجشنبه و از ساعت 16:35 در ورزشگاه تختی برابر شاگردان علی دایی قرار بگیرند، این در حالیست که دیدار رفت آنها با تساوی یک بر یک به پایان رسید و آنها بازی یک چهارم نهایی جام حذفی را به این تیم واگذار کردند. 

 

هشتم – سپاهان، 22 امتیاز 

 

اصفهانی ها در تعطیلات نیم فصل جام حذفی را از دست دادند، آنها که در دیدار نیمه نهایی برابر نفت تهران قرار گرفته بودند با از دست دادن پنالتی در آخرین دقیقه دیدار نتوانستند خود را در فینال ببینند، آنها در روزهای نقل و انتقالات نیز تنها یک بازیکن را توانستند به جمع خود اضافه کنند، با وجود اینکه از توافق حسن زاده با این تیم صحبت می شود، جلال عبدی تنها بازیکنی است که پیوستنش به جمع سپاهانی ها قطعی شده است، عماد میرجوان، سعید قائدی فر و پدرو هنریکه نیز بازیکنانی هستند که از این تیم جدا شدند.
شاگردان ویسی در اولین دیدار خود روز جمعه و از ساعت 14 در ورزشگاه نقش جهان با تیم پدیده مشهد روبه رو می شوند، تیمی که دیدار رفت خود را با یک گل از سپاهانی ها برده بود. 

 

نهم – گسترش فولاد، 20 امتیاز 

 

هرچه به پایان بازی های دور رفت نزدیک می شدیم گسترشی ها نیز امتیازات بیشتری را نصیب خود می کردند، آنها که این روزها سرمربی خود را در کلاس های حرفه ای مربیگری می بینند توانستند سه بازیکن جدید را به جمع خود اضافه کنند، محمد نصرتی، محمد اوسانی و محمدرضا خرسندنیا بازیکنانی هستند که نیم فصل دوم با پیراهن تبریزی ها به میدان می روند و در عوض محمدرضا خلعتبری و محسن حمیدی نیز از این تیم جدا شدند. 
گسترشی ها روز پنجشنبه و از ساعت 15 در ورزشگاه شهدای شهرقدس در برابر پیکان قرار می گیرند، دیداری که دور رفت با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

 

دهم – استقلال خوزستان، 18 امتیاز 

 

قهرمان فصل قبل لیگ برتر یکی از تیم های پرخبر در بازار نقل و انتقالات بود، آنها که این روزها رحیم زهیوی، یکی از بهترین های خود را در سال های اخیر از دست دادند از جمله تیم های پرکار در خروج بازیکنان محسوب می شدند، عزت الله پورقاز، جلال عبدی و میثم دورقی از جمله بازیکن هایی بودند که از این باشگاه خارج شدند، در طرف مقابل خوزستانی ها توانستند آرش افشین به همراه آلویز نانگ را به جمع خود اضافه کنند تا از قوای هجومی تیمشان چیزی کم نشود، پیمان حشمتی و مصطفی ماهی نیز از جمله بازیکنان تازه پیوسته به این تیم محسوب می شوند.

شاگردان موسوی روز پنجشنبه و از ساعت 15:30 در ورزشگاه خانگی خود با تراکتورسازان روبه رو می شوند، دیداری که در دور رفت با تساوی دو بر دو به پایان رسیده بود. 

 

یازدهم – صنعت نفت آبادان، 16 امتیاز 

 

صنعت نفتی ها پس از آغاز توفانی شان در نهایت توانستند رتبه یازدهم جدول رده بندی را از آن خود کنند، رتبه ای که در نهایت باعث ایجاد حواشی مختلفی در این تیم شد و در پی آن نادر دست نشان جای خود را به فیروز کریمی داد، آبادانی ها که این روزها حواشی فراوانی را حول تیم خود می بینند تنها علیرضا نورمحمدی را جذب خود کردند تا یکی از تیم های کم سر و صدا در فصل نقل و انتقالات لقب بگیرند. 
آنها روز چهارشنبه و از ساعت 15 با حضور در ورزشگاه تختی آبادان اولین دیدار دور برگشت را در برابر صبای قم کلید می زنند، دیداری که دور رفت با نتیجه تساوی بدون گل پایان پذیرفته بود. 

 

دوازدهم – پدیده مشهد، 16 امتیاز 

 

شاگردان رضا مهاجری نیز در تعطیلات نیم فصل تقریبا کم سر و صدا بودند آنها که محمدرضا خرسند نیا را از جمع خود جدا دیدند تاکنون تنها دیوید ویکروم را به مشهد بردند و با وجود احتمال پیوستن چند بازیکن جدید هنوز نام جدیدی راهی پدیده نشده است. پدیده ای که این روزها مربی خود را در کلاس های حرفه ای مربیگری می بیند. 
 مشهدی ها در اولین دیدار خود به مصاف سپاهان می روند، دیداری که روز جمعه و از ساعت 14 در ورزشگاه نقش جهان آغاز می شوند، آنها موفق شده بودند بازی رفت را با یک گل از سپاهانی ها پیروز شوند. 

 

سیزدهم – سیاه جامگان، 14 امتیاز 

 

اما دیگر تیم مشهدی حاضر در لیگ برتر حواشی فراوانی را حول خود می بیند و فعالیت زیادی نیز در فصل نقل و انتقالات داشت، آنها که دیگر خداداد عزیزی را به طور رسمی به عنوان سرمربی خود می بینند این روزها میلاد میداوودی، سالار افراسیابی، حسین کیانی، علیرضا جلیلی و محسن آذرباد را به جمع خود اضافه کردند و در طرف مقابل ایوب کلانتری، محمدرضا خانزاده و حمیدرضا علی عسگری را از جمع خود جدا شده دیدند.
 سیاه جامگان باید در اولین دیدار دور برگشت در روز جمعه و از ساعت 15 در ورزشگاه فولادشهر به مصاف ذوب آهن برود، آنها بازی رفت را با نتیجه دو بر یک به سود خود به پایان رسانده بودند. 

 

چهاردهم – سایپا، 13 امتیاز 

 

بدون تردید پرکارترین تیم در فصل نقل و انتقالات نارنجی پوشان بودند، آنها که اوضاع خوبی در جدول رده بندی نداشتند یکی از دو تیمی بودند که در روزهای اخیر به میدان رفتند و بازی عقب افتاده خود را برگزار کردند، سایپایی ها در میان فصل توانستند حامد لک، عزت الله پورقاز، محمدرضا خلعتبری، ایوب کلانتری و محمدرضا سلیمانی را به جمع خود اضافه کنند، در طرف مقابل و با وجود اعلام لیست مازاد این تیم، تنها رینالدو و مهدی بدرلو به طور رسمی از این تیم جدا شدند. 
خودروسازان در اولین دیدار دور برگشت روز جمعه و از ساعت 16:35 دقیقه در ورزشگاه آزادی با پرسپولیسی ها روبه رو می شوند، نارنجی پوشان دیدار رفت را با یک گل به این تیم واگذار کرده بودند. 

 

پانزدهم – صبای قم، 9 امتیاز 

 

قمی ها نیز پس از فعل و انفعالات فراوان و در حالی که عنوان می شد کادر فنی این تیم تغییر خواهد کرد کماکان صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی بالای سر خود می بینند، آنها که در فصل نقل و انتقالات چهار مهره مهم خود، حامد لک، کریم اسلامی، مسعود حق جو و وحید علی آبادی را از دست دادند، توانستند محسن فروزان، حنیف عمران زاده و امید نظامی پور را به جمع خود اضافه کنند. 
صبا در اولین بازی خود باید روز چهارشنبه و از ساعت 15 در ورزشگاه تختی آبادان مقابل صنعت نفتی ها قرار بگیرد، دیداری که دور رفت با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

 

شانزدهم – ماشین سازی، 7 امتیاز 

 

ماشین سازی نیز از تیم های پرتحرک فصل نقل و انتقالات بود، شاگردان کاظمی که روزهای اخیر آخرین دیدار خود را برگزار کردند سامان نریمان جهان، مهرداد بایرامی و محمد نصرتی را  دیگر در جمع خود نمی بینند، این در حالیست که احتمال خروج نام های دیگر همچون آندو تیموریان نیز از این تیم می رود، از طرفی دیگر سعید قائدی فر، شهاب زاهدی، محمد رحمتی و فردین عابدینی بازیکن هایی هستند که به این تیم اضافه شدند. 
شاگردان کاظمی اولین بازی دور رفت خود را روز جمعه و از ساعت 14 در خانه و در برابر فولاد برگزار می کنند، دیداری که دور رفت به عنوان تیم پیروز زمین را ترک کرده بود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها