http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 27190
تاریخ : 17. خرداد 1396 - 8:06
معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۳:
هر ساله شروع خرید گندم از شهرستان قهاوند صورت می گیرد
معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 گفت:با اشاره به اینکه هرساله شروع خرید گندم از شهرستان قهاوند و فامنین انجام می‌شود، تصریح کرد: این امر به عهده مباشر خرید یعنی اتحادیه تعاون روستایی است.

به گزارش جهاد پرس ،علی رحمانی‌فر پیش از ظهر امروز در کارگروه اقتصاد کشاورزی و تنظیم بازار همدان با اشاره به اینکه هدف برنامه‌ریزی برای فضای ذخیره گندم است، اظهار داشت: از لحاظ نیروی انسانی نیز برنامه‌ریزی لازم انجام‌ شده است.

رحمانی فر با بیان اینکه در سال گذشته از انبارها برای رفع موانع ممکن بازرسی شد، عنوان کرد: مشکلات برخی انبارها رفع، اما بعضی از انبارها به دلیل مشکلات بهداشتی مورد استفاده قرار نگرفتند.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13، تصریح کرد: در سال گذشته 60 مرکز خرید، گندم کشاورزان استان همدان را خریداری کردند.

رحمانی با اشاره به اینکه در سال گذشته 533 هزار تن گندم به میزان 67 میلیارد تومان اعتبار از کشاورزان استان همدان خریداری شد، بیان کرد: این میزان نسبت به سال 94 ، 70 درصد افزایش داشت.

وی با تأکید بر اینکه باید تمامی مراکز خرید گندم از زیرساخت‌های مناسب اینترنتی برخوردار باشند، اظهار داشت: بانک کشاورزی بانک عامل پرداخت هزینه گندم به کشاورزان است.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 با بیان اینکه امسال خرید 64 هزار تن گندم در استان همدان پیش‌بینی‌شده است، گفت: 41 هزار تن از این میزان پیش‌بینی برای خرید مربوط به شهرستان همدان است.

رحمانی فر با اشاره به اینکه مشکل اصلی در خرید گندم امسال کمبود فضای ذخیره‌سازی است، افزود: در حالی که وارد سال 96 شدیم که حدود 9 میلیون تن ذخیره گندم کشور در سیلوها بوده است.

وی با بیان اینکه 25 هزار تن ظرفیت خالی در شهرستان همدان برای ذخیره گندم وجود دارد، عنوان کرد: انبار چادری سیلوی شهیدان زارعی و احداث انبار 20 هزار تنی در نحران توسط اتحادیه تعاون روستایی استان همدان 2 فضای در حال احداث برای ذخیره گندم هستند.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 با تأکید بر اینکه در کنار ایجاد فضای ذخیره انتقال گندم به خارج از استان همدان نیز مدنظر است، بیان کرد: امسال یک هزار و 500 تن از گندم تولیدی صادر می‌شود.

رحمانی فر با اشاره به اینکه هرساله شروع خرید گندم از شهرستان قهاوند و فامنین انجام می‌شود، تصریح کرد: این امر به عهده مباشر خرید یعنی اتحادیه تعاون روستایی است.

وی اظهار داشت: انبارها تا به حال آمادگی خود را برای انجام بازرسی‌های بهداشتی اعلام نکرده‌اند و سیلوی شهرستان همدان اولین مرکز ذخیره گندم در استان است.

رحمانی فر با بیان اینکه 8 هزار تن کلزا در همدان تولید و خریداری می‌شود، عنوان کرد: هر کیلو کلزا 2 هزار و 783 تومان است و برنامه‌ریزی‌های لازم فراهم شده است که به محض شروع زمان برداشت اولویت اول برداشت با دانه‌های روغنی است و پرداخت هزینه دانه‌های روغنی و کلزا به‌روز است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار