http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 27249
تاریخ : 23. خرداد 1396 - 13:55
رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان گفت: راه‌اندازی کلینیک مددکاری اجتماعی در مناطق حاشیه شهر همدان در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار افزایش می‌یابد.

به گزارش جهاد پرس ، سیاوش رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به برنامه‌های بهزیستی برای افزایش سطح ارائه خدمات اجتماعی در شهرستان همدان اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات آموزشی، مددکاری، اشتغال، بازتوانی و توانمندسازی راه‌اندازی کلینیک‌های مددکاری اجتماعی در مناطق حاشیه شهرها و مناطق کم‌برخوردار و محروم در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در این راستا راه‌اندازی کلینیک مددکاری اجتماعی در مناطق حاشیه شهر همدان در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار افزایش می‌یابد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان بیان کرد: همچنین به منظور ساماندهی وضعیت کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست مراکز خیریه‌ای با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد اجتماعی به صورت داوطلبانه راه‌اندازی شده است تا شرایط اجتماعی و اقتصادی خانواده این کودکان مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس در حال حاضر یک مرکز خیریه موقت تربیتی برای پسران کمتر از 18 سال در شهر همدان فعال است و به زودی نیز مرکزی ویژه دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست راه‌اندازی می‌شود.

رهبر از راه‌اندازی یک پایگاه‌های خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای شهرها خبر داد و گفت: در این پایگاه‌ها خدمات مددکاری، مداخلات اجتماعی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی همراه با برنامه‌های آموزشی ارائه می‌شود.

وی از ساماندهی کودکان کار خبر داد و افزود: سازمان بهزیستی با فعالیت در مهدهای کودک و مراکز بازپیوند خانواده با طراحی برنامه رشد و تکامل کودک فعالیت‌های چشمگیری در حوزه کودکان انجام داده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان عنوان کرد: با مداخلات تخصصی اکثریت کودکان کار به خانواده‌های خود بازگردانده شدند و زمینه ادامه تحصیل برای کودکان محروم از تحصیل فراهم شد.

وی اظهار داشت: کودکان کار توسط کلینیک‌های اصلی مددکاری، تیم‌های سیار در مناطق حاشیه شهر و آسیب‌پذیر شناسایی می‌شوند و مراکز اورژانس اجتماعی و تیم‌های مددکاری در امور مداخلات اجتماعی ورود پیدا می‌کنند.

رهبر  با اشاره به ضرورت فعالیت مهدهای کودک در مناطق روستایی و حاشیه شهر بیان کرد: در حال حاضر 21 مهد کودک در مناطق روستایی و حاشیه‌ای شهرستان همدان فعال هستند که علاوه بر ارائه بسته‌های آموزشی ویژه برای توانمندسازی این کودکان یک وعده غذای گرم نیز بین کودکان توزیع می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار