http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 27251
تاریخ : 23. خرداد 1396 - 13:57
معاون آموزش متوسطه همدان گفت: آزمایشگاه‌های مدارس استان با اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی تجهیز شد.

به گزارش جهاد پرس ، عباس‎احمدی مقیم پیش از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان با تشریح وضعیت آزمایشگاه‌ها اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و برگزاری جلسات کارشناسی، تجهیز آزمایشگاه‌های استان  با اعتبار 2 میلیارد و 300 میلیون تومانی انجام شد.

وی افزود: کارگاه‌های فعال در مدارس هنرستان و کارودانش نیز نیازمند تجهیزات جدید بوده که برای انجام این کار نیز ما به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که تنها 3 میلیارد تومان آن را می‌توانیم تامین کنیم.

معاون آموزش متوسطه همدان بیان کرد: با توجه به سه ساله شدن دوره هنرستان، امکانات موجود با تعداد دانش‌آموزان فعال در این عرصه همخوانی ندارد  و باید ظرفیت‌های دیگری ایجاد شود.

وی گفت: در راستای شعار سال توانستیم با فعال کردن 6 هنرستان در 3 حوزه خدمات، کشاورزی و صنعت در مناطق همدان، سامن و سردرود طرح‌هایی را اجرایی کرده و 130 خدمت را به مردم ارائه دهیم.

احمدی مقیم عنوان کرد: با فعال کردن 6 هنرستان در راستای شعار سال، 4 میلیارد و 325 میلیون ریال شامل 260 میلیون ریال درآمد و 4 میلیارد و 65 میلیون ریال نیز کالا تولید شده است که بخشی از درآمد به دانش‌آموزان داده شده است.

پیش بینی شرکت هزار و 897 دانش‌آموز پسر و هزار و 707 دانش‌آموز دختر در برنامه‌های اردویی

رئیس اداراه فرهنگی هنری آموزش و پرورش همدان نیز با تشریح برنامه‌های اوقات فراغت این نهاد برای دانش‌آموزان تصریح کرد: در راستای شعار سال برنامه مهارت‌آموزی، کارآفرینی و اشتغال به عنوان برنامه‌های محوری در پایگاه‌های اوقات فراغت سال 96 قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت خنثی کردن جنگ نرم دشمنان است، گفت:  در حال حاضر ما 264 هزار و 19 نفر دانش‌آموز شامل 37 هزار و556 دانش‌اموز دختر و 126 هزار و 463 دانش‌آموز پسر داریم که پیش‌بینی می‌شود 79 هزار و 814 نفر ازآنها در برنامه‌های اوقات فراغت ما شرکت کنند.

عباس بهاری عنوان کرد: در شاخه آموزشی نیز مراکز آموزشی مستقل و دارای مجوز مانند مراکز آموزشی زبان و علمی سهم قابل توجهی از برنامه‌های اوقات فراغت را به خود اختصاص می‌دهند.

 وی با بیان اینکه برنامه‌های اردوئی مهمترین برنامه اوقات فراغت است تصریح کرد: این عرصه بیشترین سهم را در برنامه‌های اوقات فراغت به خود اختصاص داده و باید با رویکرد تربیتی و غنی‌سازی اوقات فراغت برگزار شود.

رئیس اداراه فرهنگی هنری آموزش و پرورش همدان ابراز کرد: پیش‌بینی می‌شود در برنامه‌های اردوئی هزار و 897 دانش‌آموز پسر و هزار و 707 دانش‌آموز دختر شرکت کرده و 3 هزار و 604 مربی و هزار و 600 نفر نیز برگزاری این اردو را بر عهده داشته باشند.

وی اعلام کرد: برنامه اوقات فراغت 12 تیرماه با 467 عنوان برنامه و اعتبار 467 میلیون تومانی در بخش‌های اوقات فراغت و طرح هجرت و با موضوعات مختلف آموزشی، مهارتی و اردوئی آغاز می‌شود.

بهاری درباره نقش اردوگاه‌های فرهنگی - تربیتی در اوقات فراغت دانش‌آموزان نیز بیان کرد: این مراکز سهم به سزائی در اثر بخشی برنامه‌هاو رسیدن به اهداف تعریف شده ایفا می‌کنند بنابراین باید بیشترین استفاده را از آنها کرد.

وی افزود: ما آمادگی داریم 15 هزار دانش‌آموز را در اردوگاه‌های مرکز استان مانند اردوگاه کیوارستان و گنجنامه پذیرش کرده و با این کار خود میزان آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار