18. مهر 1396 - 16:29   |   کد مطلب: 5290
جباری یک بازیکن باشخصیت و صادق است
خرمگاه: همه چیز زیر سر باخت العین بود
مربی استقلال می‌گوید اگر شکست 6 بر یک برابر العین برای استقلال اتفاق نمی‌افتاد، شاید خیلی از تغییرات در این تیم رخ نمی‌داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،محمد خرمگاه در اولین مصاحبه خود بعد از جدایی از استقلال صحبت‌های جالبی در مورد اتفاق‌‌هایی که در طول یک فصل و نیم برای کادرفنی این تیم رخ داد به زبان آورد که در ادامه آن را می‌خوانید: 

 

از زمانی که از استقلال رفته‌ای هرگز صحبتی با رسانه‌ها انجام نداده‌ای در حالی که خیلی‌ها دوست دارند بدانند دلیل اتفاق‌هایی که در این تیم افتاد چه بود. 

استقلال خانواده من است و من هرگز خودم را از این تیم جدا نمی‌دانم. اینطور نیست که حالا که رفته‌ام آرزوی شکست این تیم را کنم و مطمئن باشید ما عضوی از خانواده استقلال هستیم و در هر شرایطی آرزوی موفقیت این تیم را داریم. 

 

اما به هر حال انتقادهایی به شما می‌شد که تیم برنده که از قعرجدول به رتبه دوم رسیده بود را زیر و رو کرده‌اید و به این شکل موفقیت را از استقلال گرفتید. نظر خودتان در این‌باره چیست؟

همه نظرها روی چشم ماست و به آن احترام می‌گذاریم اما آنچه که واقعیت است این است که ما در هر پستی تلاش کردیم بهترین‌ها را جذب کنیم تا بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. مطمئن هستم همین حالا هم بهترین‌ها در استقلال بازی می‌کنند. 

 

ولی شما بازیکن گرفتید درحالی که در هر پست تعداد زیادی بازیکن داشتید و این تغییرات چندان منطقی به نظر نمی‌رسید. این را خودتان قبول دارید؟

خیلی از انتقادهایی که می‌شود و می‌گویند تیم در پست‌های مختلف شلوغ شد، برحسب اتفاق انجام شد. به عنوان مثال ما یک هافبک بازیساز می‌خواستیم اما تکلیف سرور چپاروف با استقلال مشخص نبود و رفتیم جباری را گرفتیم. خودتان هم دیدید که چپاروف در ارمنستان به ما اضافه شد دقیقا زمانی که مجتبی جباری مدتی بود که با ما قرارداد امضا کرده بود. 

از همان ابتدا هم مشخص بود جباری و چپاروف نمی‌توانند در کنار هم بازی کنند. نظر شما چیست؟

من فکر می‌کنم مجتبی جباری و سرور چپاروف بازیکنانی هستند که با هم می‌توانند به استقلال کمک کنند و حرف شما را قبول ندارم. مجتبی و سرور از بهترین‌های ایران و آسیا هستند و فکر نمی‌کنم استقلال از حضور آنها ضرر کند. 

 

اما مجتبی جباری در زمان خود شما از تیم کنار گذاشته شد. در این‌باره چه نظری دارید؟

به هیچ عنوان کادرفنی مجتبی جباری را از تیم کنار نگذاشت و هر چه بود تصمیم باشگاه بود. مجتبی در زمانی که بود خیلی به ما کمک کرد و هرگز کنار گذاشتن او از سوی کادرفنی انجام نشد. 

 

زمانی که مجتبی جباری قصد داشت به استقلال بیاید خیلی‌ها می‌گفتند حاشیه‌های او اجازه نمی‌دهد این تیم نتیجه بگیرد. آیا در زمان شما این اتفاق افتاد؟

اصلا و ابدا؛ حرف‌هایی که درباره جباری می‌زدند اصلا درست نبود. مجتبی یک پسر با شخصیت بود که بسیار به تیم کمک کرد و از همه مهمتر اینکه صادق بود و اگر هم حرفی هم بود صادقانه آن را بیان می‌کرد. مجتبی پسر خیلی خوبی است در زمانی که بود خیلی به ما کمک کرد و از نظر فنی هم می‌توانست استقلال را یاری دهد که نشد. 

 

اگر تصمیم کنار گذاشتن مجتبی جباری فنی نبود، چرا یک بار نمی‌گویید که چرا او را از تیم کنار گذاشتید؟

اجازه بدهید من صحبتی در این‌باره نکنم و هرچه که هست بین مجتبی و باشگاه بماند. اگر  آنها خودشان بخواهند در این‌باره توضیح می‌دهند. 

 

ولی رحمتی که دیگر با تصمیم کادرفنی از تیم کنار گذاشته شد. یک بار می‌گویید شب بازی با پارس جم چه اتفاقاتی افتاد؟

اجازه بدهید من در این‌باره حرفی نزنم چراکه آرامش استقلال برایم مهم است و البته مهدی رحمتی هم اکنون بازیکن باشگاه است. امیدوارم او بهترین نمایش را داشته باشد. 

 

بعد از استعفای کادرفنی خیلی‌ها گفتند بازیکنانی در تیم بودند که شاید از داخل ضربه‌هایی به استقلال می‌زدند، این مساله صحت دارد؟

نه هرگز چنین چیزی نیست و من فقط این را می‌گویم که هر بازیکنی که ممکن بود حاشیه‌ای درست کند و در حیطه وظایف خودش رفتار نکند را از تیم کنار گذاشتیم و بازیکنانی که در تیم بودند هیچ آسیبی به ما نرساندند. 

 

این درست است که بعد از استعفای علیرضا منصوریان، اعضای هیات مدیره از او خواستند که در بازی با سپیدرود به رشت بروند تا در صورتی که در این بازی پیروز می‌شد با استعفای او مخالفت کنند؟

بله این صحبت دقیقا درست است و از ما خواسته شد که در بازی با سپیدرود هم به رشت برویم. اما ما دیگر خودمان نخواستیم بمانیم چراکه فکر می‌کردیم روزی با آمدنمان به استقلال می‌توانیم کمک کنیم و بعد از بازی با ذوب‌آهن هم رفتن‌مان به این تیم کمک می‌کرد. 

 

اگر یک‌بار دیگر هدایت استقلال را برعهده بگیرید باز هم در فصل نقل و انتقالات اینقدر تغییر در تیم می‌دهید؟

 

واقعیتش را بخواهید بعد از شکست 6 گله ما برابر العین رفتیم تا نقاط ضعف تیم را برطرف کنیم. شاید اگر آن شکست کذایی پیش نمی‌آمد خیلی از تغییرات و اتفاق‌ها در این تیم انجام نمی‌شد. نمی‌خواهم بگویم فقط تغییری در بازیکن و می‌گویم شاید خیلی از کارها انجام نمی‌شد. 

 

فکر می‌کنید استقلال با شفر می‌تواند نتیجه بگیرد؟

شک ندارم که استقلال در پایان فصل یا قهرمان می‌شود یا مثل فصل پیش در همان رتبه دوم قرار می‌گیرد. زمانی که ما بودیم خیلی بازیکن مصدوم و محروم داشتیم. یک بازی می‌شد که 8 یا 9 بازیکن‌مان را نداشتیم و از بدشانسی ما مصدوم‌های ما پراکنده نبودند و به یک باره 3 دفاع وسطمان را از دست دادیم. الان همه مصدومان استقلال رسیده‌اند و من مطمئنم تیم نتیجه می‌گیرد. 

 

به عنوان سوال پایانی کسی هست در استقلال که او را نبخشید؟

دوست ندارم به این سوال جواب بدهم. الان آرامش استقلال از همه چیز مهمتر است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار