18. مهر 1396 - 16:32   |   کد مطلب: 5294
ابوالفضل حسن‌ بیگی گفت: اگر آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، دست آن‌ها از منطقه خاورمیانه هم کوتاه خواهد شد و با توجه به پیروزی‌های جبهه مقاومت در منطقه، آمریکا بخش اعظمی از منافع خود را در خاورمیانه از دست خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،ابوالفضل حسن‌ بیگی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص سخنان برخی مسئولان مبنی بر ادامه برجام بدون آمریکا اظهار داشت: در موضوع برجام دو نکته حائز اهمیت است، نکته اول اینکه برجام در یک اجماع بین المللی نوشته شده و دارای نقاط قوت و ضعف بسیاری است.

وی افزود: دولت ترامپ پس از آغاز به کار تصمیم گرفت تا جمهوری اسلامی را در منطقه محدود کند و در همین راستا زیاده‌خواهی‌های خود را مجددا از سر گرفت و تشدید کرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: من اعتقاد دارم که آمریکایی‌ها تحت هیچ شرایطی از برجام خارج نمی‌شوند و با زیاده‌خواهی‌ها و فشارهایی که می‌آورند مسئولان کشور را سرگرم این جمله و بازی "برجام بدون آمریکا یا برجام با آمریکا" می‌کنند.

حسن بیگی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از طرفی می‌خواهند با این فشارها مخالفان برجام را هم به جمع موافقان آن اضافه کنند ادامه داد: برجام یک توافق بین المللی است و این را آمریکایی‌ها هم خوب می‌دانند، هر چند آن‌ها این روزها روی کشورها و بانک‌های اروپایی فشار می‌آورند تا وارد معاملات اقتصادی با ایران نشوند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند و برای اینکه از فروپاشی فرار کنند هر روز به جایی دست می‌اندازند تا خود را به اصطلاح بالا بکشند؛ اما اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج شود همانطور که رهبری فرمودند، اگر آن‌ها برجام را پاره کنند ما آتش می‌زنیم.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، دست آن‌ها از منطقه خاورمیانه هم کوتاه خواهد شد و با توجه به پیروزی‌های جبهه مقاومت در منطقه، آمریکا بخش اعظمی از منافع خود را در خاورمیانه از دست خواهد داد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار