18. مهر 1396 - 16:45   |   کد مطلب: 5298
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:
۵ کیلومتر آسفالت و روکش محور کمیجان-قهاوند انجام شده است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت:۵ کیلومتر ماسه آسفالت و روکش محور کمیجان-قهاوند طی این مدت با هدف پیشگیری از خراب شدن آسفالت انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،غلام عباس بهرامی نیا با بیان اینکه پنج کیلومتر روکش آسفالت در محور شازند-ازنا-خمین در حوزه شازند و خمین اجرا و ۲.۲ کیلومتر روکش آسفالت در دستور کار این اداره قرار دارد، ادامه داد: ۸ کیلومتر ماسه آسفالت و روکش نیز در محور تفرش_نوبران انجام شده است.

وی اجرای ۹.۲ کیلومتر روکش آسفالت در حوزه فراهان و تفرش و ۳ کیلومتر در حوزه دلیجان را از دیگر عملیات اجرایی این شش‌ماهه دانست و با اشاره به اجرای ماسه آسفالت و روکش در محور آبگرم محلات به طول ۳ کیلومتر در حوزه محلات گفت: در مجموع بالغ بر ۵۶.۵ کیلومتر از حوزه استحفاظی راه‌های استان عملیات ماسه آسفالت انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: عملیات ماسه آسفالت در محور اراک- فرمهین -تفرش به طول ۹.۲ کیلومتر و اجرای عملیات ماسه آسفالت به طول ۲.۳ کیلومتر از سمت کمیجان به سمت خنجین و همچنین اجرای ماسه آسفالت و روکش محور فراهان -خنجین-همدان به طول ۴ کیلومتر در حوزه کمیجان و فراهان انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه استان مرکزی بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین را دارد، باعث از بین رفتن آسفالت می‌شود، گفت: اجرای ۳.۵ کیلومتر عملیات ماسه آسفالت در محور دلیجان-نراق-مشهد اردهال، اجرای ۹ کیلومتر عملیات ماسه آسفالت محور خنداب - میلاجرد و اجرای ۵ کیلومتر ماسه آسفالت و روکش محور کمیجان-قهاوند طی این مدت با هدف پیشگیری از خراب شدن آسفالت انجام شده است.

بهرامی نیا با بیان اینکه بالغ بر ۹۱ هزار و ۶۰۰ مترمربع راه‌های استان لکه‌گیری شده است، تصریح کرد: زمستان سرد و تابستان نسبتاً گرم باعث تشدید در سرعت و میزان خرابی رویه آسفالت می‌شود که به منظور رفع این مشکل همه‌ساله اقداماتی از جمله روکش آسفالت و لکه‌گیری انجام می‌شود تا ضمن بهبود وضعیت راه‌ها و نگهداری مناسب آن‌ها از خرابی بیشتر جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه طی این مدت بالغ بر چهار هزار ۲۰۰ متر عملیات درزگیری و ۲.۳ کیلومتر عملیات بهسازی در حوزه راه‌های استان صورت گرفته است، بیان کرد: عملیات لکه‌گیری به‌صورت امانی با آسفالت گرم بالغ ۶۲۰۰ تن و آسفالت سرد بالغ ۱۵۵۰ تن برای نگهداری راه‌ها توسط ادارات تابعه انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: لکه‌گیری آسفالت بالغ بر ۲۲ هزار مترمربع در محور اراک-سه راهی توره-زالیان، روکش آسفالت در کل محور به طول ۵ کیلومتر در حوزه شازند و لکه‌گیری محور اراک-سلفچگان بالغ بر ۱۸ هزار مترمربع در طول ۶۰ کیلومتری محور در حوزه اراک، لکه‌گیری و روکش آسفالت در محور قدیم ساوه - تهران و لکه‌گیری و روکش آسفالت در محور آوه-سلفچگان در حوزه ساوه از جمله عملیات لکه‌گیری در طی شش ماه اجرا شده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار