18. مهر 1396 - 9:46   |   کد مطلب: 5299
جلسه ی مشاوران مدارس منطقه قهاوند با موضوع تبیین شرح وظایف مشاوران مدارس، برنامه سالانه ، امضا تفاهم نامه مشاوره وتشریح برنامه های هفته ی بهداشت روان با حضور مشاوران مدارس منطقه در سالن کنفرانس آموزش و پرورش قهاوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،علیرضا غلامی در این جلسه ضمن تسلیت ایام محرم با تاکید بر اینکه توانمند سازی مشاوران در بهبود کیفیت امور مشاوره ای مدارس بسیار سودمند است گفت: امروزه راهنمایی و مشاوره به صورت حرفه ای یاورانه برای کمک به افرادی است که در رشد، سازگاری، تصمیم گیری، روابط خانوادگی، مهارت های اجتماعی و شیوه زندگی مشکلاتی دارند ومشاوره به این افراد کمک می کند تا راه حل مناسبی برای مشکلات بیابند.

    غلامی با تاکید بر وظیفه نهاد آموزش و پرورش، در آماده کردن دانش آموزانی که نیروی انسانی آینده جامعه تلقی می شوند، افزود: اضطراب ، افسردگی ، سو» مصرف مواد مخدر، رفتارهای نابهنجار و مشکلات تحصیلی از عمده ترین مشکلات روانی اجتماعی دانش آموزان است.

    رییس آموزش و پرورش قهاوند مشکلات دانش آموزان را زنجیره ای از عوامل فردی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: توانایی حل این مسائل نیازمند دیدی جامع نگر و نظام مند به استعدادها و توانایی ها و علائق، شخصیت، ساختار و وضعیت خانواده و سایر متغیرهای محیطی است.

    در ادامه این جلسه زارعی کارشناس امور فرهنگی و هنری در خصوص  شرح وظایف مشاوران مدارس، برنامه سالانه ، امضا تفاهم نامه مشاوره وتشریح برنامه های هفته ی بهداشت روان مطالبی  بیان کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار