30. مهر 1396 - 15:27   |   کد مطلب: 5384
با حضور رئیس سازمان اقاف و امور خیریه کشور
تربت‌خانه سرداب بقعه امامزاده عبدالله(ع) همدان افتتاح می‌شود
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از افتتاح تربت‌خانه سرداب بقعه متبركه امامزاده عبدالله(ع) در همدان با حضور رئیس سازمان اقاف و امور خیریه کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، از افتتاح تربت‌خانه سرداب بقعه متبرکه امامزاده عبدالله(ع) همدان طی آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: اقدامات عمرانی سرداب این بقعه متبرکه انجام شده و در فرصتی مناسب با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در بقعه متبرکه امامزاده محسن(ع) گفت: فاز یک عملیات احداث سرویس بهداشتی انجام شده است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه 20 چشمه سرویس بهداشتی تکمیل شده و در فاز اول به بهره‌برداری می‌رسد، افزود:‌ 20 چشمه سرویس بهداشتی دیگر در این بقعه متبرکه بهره‌برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فضای تفریحی، پارکینگ و جدول‌گذاری محوطه امامزاده محسن(ع) انجام شده است که امیدواریم این پروژه نیز با حضور رئیس سازمان اوقاف کشور بهره‌برداری شود، بیان کرد: احداث چند دهنه مغازه در ورودی آستان مقدس امامزاده محسن (ع) انجام شد که در مرحله افتتاح آن قرار داریم.

حسینی با بیان اینکه گنبد این بقعه متبرکه توسط اداره کل میراث فرهنگی در حال بازسازی است، گفت: از جمله اقدامات قابل اجرا در این بقعه متبرکه مربوط به ایجاد زائرسراست که البته شروع آن به تخصیص اعتبارات دولتی و کمک‌های مردمی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی تربتخانه بقعه متبرکه امامزاده گرجی انجام شده است، افزود: در این پروژه ستون‌ها علم شده و مرحله سفت‌کاری نیز طی یکی دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره اینکه برای ایجاد سردرب آستان متبرکه امامزاده یحیی (ع) مجوز از سازمان میراث فرهنگی دریافت شده است، گفت: سردرب ورودی به حالت ایوانی را در آستان امامزاده یحیی ایجاد خواهیم کرد تا این مکان مقدس نیز ورودی بهتری داشته باشد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار