30. مهر 1396 - 15:48   |   کد مطلب: 5397
در مراسم بزرگداشت هفته‌ی پیوند اولیا و مربیان مطرح شد:
مدارس با تعامل با اولیا از توانمندیهای آنان بهره مند شوند
مراسم بزرگداشت هفته‌ی پیوند اولیا و مربیان با موضوع تقویت و ترویج فرهنگ مشارکت‌جویی اولیای دانش آموزان در مدرسه، در محل کانون شهید پور میدانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، در این مراسم که با حضور والدین دانش آموزان دبستان قرآنی آزادی و جمعی از کارشناسان آموزش و پرورش قهاوند در کانون شهید پور میدانی برگزار شد، حجت الاسلام رضا کرملو با گرامیداشت هفته ی پیوند اولیا و مربیان ، گفت: ما براین باوریم  که یک پرنده برای پرواز نیاز به دوبال دارد و بدون یکی از آنها حرکت و پروار معنی ندارد؛ در تعلیم و تربیت هم یک بال آموزش و پرورش و یک بال اولیاء هستند که بدون همکاری و مشارکت و تصمیم گیری اولیاء آموزش و پرورش  موفقیت نسبی خواهد داشت .

وی با اشاره به اینکه انسان هایی که خوب تربیت شده اند منشا خیر و برکتند و انسان هایی که بد تربیت شده اند بانی و باعث نابودی بشریتند، گفت: ما به عنوان پدر و مادر باید الگوی مناسبی برای فرزندانمان باشیم؛ چرا که فرزندان راستی گفتار و درستی رفتار والدین را می بینند، نه امر و نهی های بیهوده.

 کارشناس مسائل دینی و تربیتی در ادامه بر ضرورت همراهی و ارتباط هرچه بیشتر خانه و مدرسه برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش خانواده در تربیت فرزندان گفت: مدارس می توانند با تعامل با اولیا از توانمندیهای آنان بهره مند شده و راه موفقیت دانش آموزان را هموارتر کنند.

حجت الاسلام کرملو با بیان اینکه فرزندان ما علاوه بر نیازهای جسمی، نیازهای روحی نیز دارند، خاطرنشان کرد:خانواده‌ها باید ضمن فراهم نمودن امکانات مادی، نیازهای روحی فرزندانشان را نیز مورد توجه قرار دهند و آنها را با قرآن ،نماز، اهل‌بیت (ع)، تعالیم اسلام  و انقلاب اسلامی  بیشتر آشنا کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار