23. آبان 1396 - 11:03   |   کد مطلب: 5581
امام جمعه شهر قهاوند با بیان اینکه اربعین حسینی تجلی از عصر ظهور است گفت: اربعین تعبیر حقیقی تاریخ عاشورا و تبیین جغرافیای معرفتی کربلا برای ترسیم آینده‌نگری در عصر ظهور تلقی می‌شود.

حجت الاسلام حسین محققی در گفتگو با پایگاه خبری جهادپرس،بیان داشت: در بین همه زیارات زیارت اربعین جایگاهی ویژه به سبب اینکه سیره و ثمره بزرگان شیعه بوده است.

وی گفت: این الفت و محبتی که به واسطه امام حسین (ع) در قلوب مومنین ایجاد می شود که تفاوت های رنگی و نژادی ، زبانی و جغرافیایی ، قبیله ای ومذهبی حتی طبقات اجتماعی ساخته بشر همه رنگ می بازد و اظهارات و علاقه ها همه یک محور پیدا می کند که همان سید الشهدا است.

امام جمعه شهر قهاوند گفت: امنیت مثال زدنی در نا امن ترین کشور دنیا نشان می دهد که اگر دنبال امنیت هستیم باید حول محور امام باشیم و امنیت اربعین از جنس امنیت در عصر ظهور است .

حجت الاسلام محققی با بیان اینکه اربعین حسینی تجلی از عصر ظهور است گفت: اربعین تعبیر حقیقی تاریخ عاشورا و تبیین جغرافیای معرفتی کربلا برای ترسیم آینده‌نگری در عصر ظهور تلقی می‌شود.

وی افزود: بی‌شک راهپیمایی عظیم اربعین به مثابۀ سرمایۀ اجتماعی در تحقق وحدت اسلامی است که بازتولید کنگرۀ عظیم حج ابراهیمی در مقیاسی متفاوت و با محوریت گفتمان شیعی در راستای خوداگاهی دینی، ترسیم دقیق زندگی در ساحت امت واحده  را رقم می‌زند.

حجت الاسلام محققی از مردم به خاطر برپایی موکب در مسیر عبور زائران در روز اربعین تشکر کرد و گفت:باید این حرکت حماسی را تقویت کنیم چرا که این حرکت باعث پیروزی مذهب ، پیروزی دین واسلام می شود .

وی افزود: خروش میلیونی شیعیان و حتی برادران اهل سنت و حضور آزادی‌خواهان و ظلم‌ستیزان از دیگر ادیان توحیدی در راهپیمایی اربعین حسینی حاکی از این مسألۀ مهم و کلیدی است که امام حسین(ع) نه برای جنگ طلبی، بلکه برای تحقق اهدافی همچون عدالت و صلح‌جویی قیام کرده است.

محققی بیان داشت : راهپیمایی عظیم اربعین، ترسیم بخشی به واقعه‌ای تاریخی است که آینده‌شناسی جهانی را با مولفۀ صلح طلبی و قیام علیه ظلم را به منصۀ ظهور می‌رساند که به نوبۀ خود می‌تواند به عنوان منشور وحدت میان مذاهب اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار