14. آذر 1396 - 19:02   |   کد مطلب: 5828
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازمه توسعه کلان‌شهر همدان فرودگاه فعالی است که بتواند زمینه‌ساز رونق گردشگری داخلی و خارجی باشد، گفت: فرودگاه همدان با اختصاص هواپیماهای ATR فعال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی غرب کشور را دارد که برای این منظور باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود و در این میان مهمترین مولفه توسعه شبکه‌های ارتباطی با سایر نقاط کشور است.

وی با اشاره به احداث اتوبان، ساخت راه آهن و آزاد راه و تکمیل فرودگاه همدان، افزود: در موضوع فرودگاه با توجه به تجارب پیگیری‌های دوره‌های قبل و با در نظر گرفتن ظرفیت فرودگاه همدان که زیرساخت‌های آن برای ورود هواپیماهای پهن پیکر آماده است، بیشتر تاکید روی خرید هواپیماهای کوچک بوده است تا بتوانیم به راحتی پروازهای همدان را به نقاط مختلف کشور فعال کنیم.

حاجی بابایی با اشاره به پیگیری‌های متعدد که به همراه استاندار و خجسته، دیگر نماینده همدان با مسئولان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است گفت:خرید هواپیمای ATR باظرفیت 70 نفر با دستور مستقیم وزیر از دیگر اقدامات برای فعال‌سازی فرودگاه همدان است.

حاجی بابایی به اختصاص 40 میلیارد تومان برای تکمیل فرودگاه همدان و اتمام برج مراقبت نیز اشاره کرد و گفت: طرح برج مراقبت فرودگاه همدان که در سال 87 شروع شده است همواره تاکید بر تسریع روند اجرایی آن بوده است.

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: لازمه توسعه کلان‌شهر همدان فرودگاه فعالی است که بتواند زمینه‌ساز رونق گردشگری داخلی و خارجی باشداما در حال حاضر حتی برای ماموریت‌های اداری در وزارتخانه‌های مختلف به علت فقدان پروازهای منظم تمایل به حضور در همدان بسیار اندک است.

وی تاکید کرد:رونق دانشگاه‌ها، جذب سرمایه و سرمایه‌گذار و بنگاه‌های اقتصادی و بسیاری دیگر از زیرساخت‌های توسعه استان با پروازهای منظم امکان پذیر است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: همدان ظرفیت تبدیل به قطب پروازهای داخلی غرب کشور را دارد و علاوه بر پروازهای روزانه همدان _ تهران، پروازهای مشهد،کیش و پروازهای زائران عتبات عالیات و حجاج نیز فعال شود.

وی به نشست با مدیرعامل شرکت‌ هواپیمایی کشور اشاره کرد و گفت: در این نشست،در خصوص تعیین خطوط پرواز همدان- تهران مذاکراتی صورت گرفت که مقرر شد، روزانه یک پرواز و 3 روز در هفته نیز دو پرواز از فرودگاه همدان انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار