16. فروردين 1397 - 7:24   |   کد مطلب: 6922
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در ادامه لیگ به مصاف تیم های مدعی سهمیه یا در آستانه سقوط خواهند رفت.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، قهرمانی پرسپولیس گرچه هنوز قطعی نشده اما شاگردان برانکو ایوانکوویچ و اهالی فوتبال نیز مدت هاست به آن باور دارند. حالا در فاصله 4 هفته تا پایان، اختلاف امتیاز سرخپوشان و نزدیک ترین تعقیب کننده 12 امتیاز و اختلاف تفاضل گل هم 19 است تا شانس تیم امیر قلعه نوئی نزدیک به صفر باشد.

 

اما اگرچه پرسپولیس به عنوان قهرمانی نائل گشته ولی این تیم در سرنوشت دیگر تیم ها بسیار تاثیرگذار است. تیم هایی که هریک هدف متفاوتی دارند و برای رسیدن به هدفشان تلاش می کنند.

 

در هفته جاری پرسپولیسی ها به مصاف پدیده خواهند رفت. نماینده خراسان با 26 امتیاز در کنار سپیدرود و استقلال خوزستان قرار دارد و فاصله اش تا منطقه سقوط تنها 2 امتیاز است. آن ها اگر 3 امتیاز را به پرسپولیس واگذار کنند کار بسیار سختی برای بقا در لیگ خواهند داشت.

 

در هفته بیست و هشتم، شاگردان ایوانکوویچ میزبان پارس جنوبی و مهدی تارتار خواهند بود. پارسی ها اکنون در رده هفتم قرار دارند و هرچند کمرنگ اما امیدوار به گرفتن سهمیه آسیایی هستند. آن ها این هفته در مقابل فولاد پیروز می شوند و در صورت هرنتیجه ای، دیدارشان با پرسپولیس سرنوشت ساز خواهد بود.

 

سرخ ها بازی ماقبل پایانی را با ذوب آهن برگزار می کنند. تیمی که سودای نایب قهرمانی در سر دارد و امیدوار به تکرار نتایج خوب فصل پیش است. سفید و سبزها تنها یک امتیاز بیشتر از استقلال، پیکان و سایپا دارند و برای رسیدن به هدف، ملزم به پیروزی در همه بازی ها هستند. شاید جدالشان با قهرمان لیگ از همه حساس تر باشد.

 

بازی آخر تیم پرسپولیس در تهران و مقابل سپیدرود خواهد بود. جایی که تیم برانکو برای یک پایان خوب و برگزاری جشن قهرمانی به میدان می رود اما نماینده شمال کشور، برای بقا در لیگ برتر. سپیدرود حالا یکی از کاندیداهای سقوط است اما می تواند با 2 پیروزی از این اتفاق جلوگیری کند.

 

نکته مهم این است که باید دید پرسپولیسی ها با تیم اول در این مسابقات حاضر می شوند یا تیم دوم را به کار می گیرند. اگر چه این اتفاق در سرنوشت پرسپولیس تاثیرگذار نیست اما چشم دیگر تیم ها معطوف به بازی قرمزها می باشد. اما شاید برانکو به سبب مسابقات آسیایی، به چند بازیکن تیمش استراحت بدهد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار