22. خرداد 1397 - 14:02   |   کد مطلب: 6942
رئیس اداره اطلاعات عملیات اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان کفت: در سه ماهه ابتدایی امسال شاهد افزایش ۵۰ درصدی کشفیات مواد مخدر و دستگیری معتادان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،سید مهدی رضوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: با کوشش‌های دستگاه‌های مختلف و پلیس مواد مخدرشهرستان، در سه ماهه نخست امسال 39 کلیو از انواع مواد مخدر کشف شده و 918 خرده فروش و 225 معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

وی افزود: آمار فوق در حالی‌است که در سه ماهه نخست سال گذشته 26 کیلو از انواع مختلف مواد مخدر کشف شده و 703 نفر خرده فروش مواد مخدر و 50 معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

رئیس اداره اطلاعات عملیات اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال رشد 50 درصدی کشفیات و دستگیری خرده‌فروشان را داشته‌ایم، تصریح کرد: با اجرای طرح پاکسازی در نقاط اصلی و مرکزی شهر، میادین اصلی و تفرجگاه‌ها در سه مرحله طرح پاکسازی شدند و این عملیات پاکسازی در چهار مرحله در تپه پیسا اجرایی شده است.

رضوی ابراز کرد: تپه پیسا را پاکسازی می‌کنیم اما به عبارتی آن‌ها را به مرکز شهر کوچ می‌دهیم و مجددا وارد میادین اصلی و خیابان‌های می‌شوند و با پاکسازی میادین نیز رهسپار تپه پیسا و حاشیه شهرمی‌شوند.

وی با بیان اینکه نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم، تصریح کرد: در برخی مواقع مواردی در فضای مجازی منتشر و بزرگ‌نمایی می‌شود و مردم می‌گویند چرا با خرده فروشانی که علنا فعالیت می‌کنند برخورد نمی‌کنید، در پاسخ به آن‌ها باید بگوییم که رسانه‌های اطلاعاتی ما این خرده فروشان را رصد کرده و زیر نظر دارند اما می‌خواهیم از طریق کنترل آن‌ها به ریشه‌های اصلی توزیع دست یابیم.

رئیس اداره اطلاعات عملیات اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان گفت: مواد مخدر مانند علف هرز است که هرجا را می‌زنیم از مکان‌های دیگری رشد می‌کند بنابراین نباید انتظار رود که در مدت زمان کوتاهی بتوانیم مواد مخدر و گرایش به آن را ریشه کن کنیم.

رضوی با بیان اینکه در یک برهه از زمان مصرف شیشه در همدان تلاش بیداد می‌کرد، اما توانستیم ریشه‌های آن را بزنیم، گفت: رویکرد ما برخورد با خرده فروشان و از طریق آن دست‌یابی به منابع اصلی و ریشه توزیع است.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار