22. خرداد 1397 - 14:04   |   کد مطلب: 6944
معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه همدان از وضعیت مطلوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی برخوردار است، گفت: به منظور قدردانی از خدمات اندیشمند فرهیخته مرحوم "احمد احمدی" که اصالتا اهل ملایر است، یکی از مدارس استان به نام وی نام‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، سید سعید شاهرخی در شورای آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران، جمعه گذشته بار دیگر با یکی از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و یادگارهای ارزشمند امام راحل تجدید پیمان کرده و فریاد استکبارستیزی و دفاع از مظلومان را سر دادند.

وی با قدردانی از مردم استان برای اعلام حمایت از ملت ستم دیده فلسطین گفت: با وجود گذشت 39 سال از نام‌گذاری روز قدس، بار دیگر این شعار اصلی و کلیدی انقلاب اسلامی در حمایت از مظلومان احیا شد.

شاهرخی با اشاره به درگذشت حجت‌الاسلام دکتر "احمد احمدی"، رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها افزود: درگذشت این اندیشمند فرهیخته و صاحب نام، ضایعه بزرگی را به جامعه علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشور وارد کرد.

وی بیان کرد: این اندیشمند از سابقون بوده و از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همه توان علمی و اخلاقی خود را وقف گسترش و اعتلای آرمان‌های انقلاب کرد.

شاهرخی، مردم‌داری و اخلاق نیکو را از ویژگی‌های بارز اخلاقی مرحوم احمدی دانست و گفت: با توجه به اینکه این عالم برجسته اهل ملایر است، به منظور قدردانی از خدمات وی، یکی از مدارس استان به نام او نام‌گذاری می‌شود.

اجرای طرح "نماد" برای 3 هزار دانش آموز همدانی

معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های کشور و استان به شمار می‌رود، بیان کرد: استان همدان به نسبت کشور از وضعیت مطلوب‌تری در حوزه آسیب‌های اجتماعی برخوردار است.

شاهرخی با اشاره به اجرای طرح "نماد" یا نظام مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی مطرح کرد: این طرح از کارهای ماندگاری است که با هدف غربال‌گری دانش آموزان در حوزه آسیب‌های اجتماعی اجرا شده است.

وی اعلام کرد: این طرح ملی به طور آزمایشی برای کمتر از 3 هزار دانش آموز استان اجرا شده که باید فراگیر شود و حوزه اجتماعی استانداری به اجرای گسترده آن کمک کند.

شاهرخی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر سراسر کشور به میزبانی همدان نیز گفت: این رویداد موجب نشاط اجتماعی و سلامت شرکت کنندگان و مردم استان به دلیل برگزاری برنامه‌های جانبی شده و در حوزه گردشگری و معرفی توانمندی‌های استان هم تأثیر مهمی دارد.

وی با بیان اینکه همکاری فرابخشی دستگاه‌های اجرایی استان همدان در کشور بی‌نظیر است، اعلام کرد: هماهنگی و همکاری خوبی در بین دستگاه‌ها وجود داشته و در برگزاری این مسابقات هم همه پای کار هستند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان از نیروی انتظامی خواست تا مانند همیشه برای تأمین امنیت این مراسم تلاش کند و افزود: همدان از امن‌ترین استان‌ها به شمار می‌رود که محصول تلاش ناجاست.

مدارس حق دریافت پول هنگام ثبت‌نام را ندارند

شاهرخی با تأکید بر برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان نیز گفت: در مورد ثبت‌نام مدارس هم آموزش و پرورش طوری برنامه‌ریزی کند که مردم دچار مشکل نشوند و مدیران مدارس دولتی هم حق دریافت پول در قالب شهریه یا خودیاری و کمک را ندارند.

وی، مدارس غیردولتی را از ظرفیت‌های بسیار خوب آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: باید به این مدارس توجه کرد زیرا کمک حال خوبی در حوزه اشتغال، آموزش و فضای فیزیکی است، البته نظارت بر آن‌ها مهم است تا به هر قیمت و با هر کیفیتی به ارائه خدمات نپرداخته و از استانداردهای لازم سازمان نوسازی هم بهره‌مند باشند.

شاهرخی با اشاره به افزایش سفر به استان از چند روز آینده اعلام کرد: آمادگی کامل برای پذیرایی از گردشگران در استان وجود دارد و از آموزش و پرورش هم که نقش مهمی در اسکان گردشگران دارد می‌خواهیم تا با رعایت اصول، حریم‌ها و امکانات زمینه اعتماد بیشتر میهمانان را فراهم کند.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین اخبار