23. خرداد 1397 - 20:11   |   کد مطلب: 6949
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در بخش کشاورزی ۶ میلیون ۲۰۸ هزار دلار کالا در دوماهه امسال از استان صادر شده است، گفت: ۳۸.۷ درصد از صادرات استان در دو ماهه امسال مربوط به تولیدات بخش کشاورزی است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمیدرضا متین در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، در مورد صادرات بخش کشاورزی استان در دو ماهه امسال اظهار داشت: در بخش کشاورزی 6 میلیون 208 هزار دلار کالا در دوماهه امسال از استان صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه 38.7 درصد از صادرات استان در دو ماهه امسال مربوط به تولیدات بخش کشاورزی است، افزود: کشمش مهم‌ترین کالای صادراتی استان در بخش کشاورزی است.

متین با بیان اینکه در دوماهه امسال 3 میلیون و 598 هزار دلار کشمش از استان صادر شده است، عنوان کرد: کشمش به‌تنهایی 22 درصد و بیش از 5/1 صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه لبنیات دومین کالای صادراتی بخش کشاورزی است، بیان کرد: 2 میلیون 222 هزار دلار لبنیات در دوماهه امسال از گمرک استان صادر شده است.

متین با اشاره به اینکه لبنیات 14 درصد از صادرات استان را در دوماهه امسال به خود اختصاص داده است، تأکید کرد: محصولات صادراتی بخش کشاورزی شامل 10 قلم کالا است.

وی تصریح کرد: صادرات از گمرک همدان در این دو ماه امسال به ارزش 16 میلیون و 34 هزار دلار و به وزن 34 هزار و 55 تن بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان همدان با بیان اینکه در دوماهه امسال میزان واردات به استان 2 میلیون و 665 هزار دلار و به وزن 646 تن بود، افزود: با این تفاصیل تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر 13.3 میلیون دلار و حجم مبادلات تجاری استان بالغ بر 18.6 میلیون دلار است.

به گزارش تسنیم، در دو ماهه امسال 69 قلم کالا از استان صادر شده است در حالی تعداد کالاهای صادراتی استان در مدت مشابه سال گذشته 49 قلم کالا بود.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار