23. خرداد 1397 - 20:23   |   کد مطلب: 6956
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان خبر داد
قاچاق دام عامل آمار بالای تب مالت در قهاوند
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت:‌ میزان تب مالت در شهر قهاوند بیشتر از شهرستان همدان است که بخشی از آن به قاچاق دام برمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، محمد خیراندیش ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان همدان با تاکید به خودمراقبتی، اظهار کرد: تغذیه سالم، تحرک و ورزش از عوامل جلوگیری از بیماری‌های غیرواگیر نظیر قلبی ـ عروقی، دیابت و ... است.

وی با بیان اینکه میزان بیماری‌های قلبی ـ عروقی روبه افزایش است، افزود: تغذیه سالم بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص جلوگیری از سبزی کاری با آب فاضلاب را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه چندین جلسه در این حوزه برگزار شده اما فرهنگسازی نیز بسیار حائز اهمیت است، گفت: تحرک و ورزش باید مورد توجه باشد.

وی خواستار ایجاد سایت دوچرخه‌سواری در همدان شد و افزود: متاسفانه در شهر همدان ظرفیت ایجاد سایت دوچرخه‌سواری نیست که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

خیراندیش میزان امید به زندگی در ایران را 74 سال عنوان کرد و در ادامه با اشاره به میزان بروز تب مالت در همدان، گفت:‌ میزان تب مالت در  شهر قهاوند بیشتر از شهرستان همدان است که بخشی از آن به قاچاق دام برمی‌گردد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار