13. تير 1397 - 8:08   |   کد مطلب: 7037
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه عواملی که سبب کاهش صادرات و از بین رفتن بازارهای صادراتی فرش دستباف شده است باید شناسایی و رفع شود، گفت: صنعت فرش فرصتی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، رضا قیاسی بعدازظهر امروز در گردهمایی تجار و بازرگانان فرش دستباف کشور با تولیدکنندگان فرش استان همدان با اشاره به اینکه بخشی از صادرات غیرنفتی شامل صادرات صنایع‌دستی می‌شود، اظهار داشت: در بین صنایع‌دستی فرش جایگاه ویژه‌ای دارد و خون دل‌های بسیاری برای آن خورده شده است تا به یک برند تبدیل شود.

وی با بیان اینکه استان همدان از فرصت صنعت فرش‌بافی در کنار دیگر فرصت‌ها نظیر صنعت مبل و منبت، کار روی شیشه و سنگ‌های قیمتی استفاده می‌کند، افزود: فرش‌بافی سابقه‌ای دیرینه دارد و روستاها و شهرهای استان همدان قدمت بسیاری در فرش‌بافی دارند.

قیاسی با تأکید بر اینکه صنعت فرش فرصتی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی است، تصریح کرد: امروز کارهای خلاقانه و دستی بسیار درآمدزا و تولیدکننده ثروت هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه استان همدان از صنعت قالیبافی به ویژه گلیم‌بافی باید به خوبی استفاده کند، بیان کرد: استان همدان رو به رشد سریع است و امروز هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع پیشرفت در استان شود.

قیاسی با بیان اینکه 3 رویداد مهم ملی و بین‌المللی در استان همدان اتفاق افتاده و می‌افتد، عنوان کرد: رویداد اول برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی بود که با حضور مدیران صداوسیما برگزار شد و برگزاری این جشنواره در همدان بهانه و فرصتی برای تبلیغ همدان و رویدادهای 2018 شد.

وی اظهار داشت: دو رویداد بعدی همدان پایتخت گردشگری آسیا و میزبانی همدان در چهلمین نشست اعضای وابسته با سازمان جهانی گردشگری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان عنوان کرد: عواملی که سبب کاهش صادرات و از بین رفتن بازارهای صادراتی فرش دستباف شده است باید شناسایی و رفع شود.

انتهای پیام/ ع

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار