25. تير 1397 - 12:36   |   کد مطلب: 7052
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اتصال راه مرادبلاغی به آزاد راه ملایر - همدان و اتصال از این طریق به اتوبان همدان - تهران، قهاوند را از بن بست خارج می کند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا حاجی بابایی در شورای اداری قهاوند، گفت: مشکل آب شرب شهر قهاوند مطرح و هماهنگی های لازم برای حفاری چند چاه جدید و بهره برداری از آن برای تامین آب شرب شهر در بلند مدت با مدیر عامل آب منطقه ای انجام شد.

وی به وضعیت روکش آسفالت راه همدان به قهاوند به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد و بابیان اینکه این مسیر در حال چهار بانده شدن است، گفت: روکش آسفالت این محور به زودی وارد مرحله عملیاتی می شود.

اصلاح نقاط حادثه خیز راه روستای «دشته»

حاجی بابایی بابیان اینکه اصلاح نقاط حادثه خیز راه روستای «دشته» با ۴۰۰میلیون تومان اعتبار در حال اجراست؛ از شروع طرح مطالعاتی اتصال راه مرادبلاغی به آزاد راه ملایر - همدان و اتصال از این طریق به اتوبان همدان - تهران اشاره کرد و گفت: این اقدام مشکل در بن بست بودن قهاوند را حل خواهد کرد.

وی اشتغال جوانان را دغدغه خانواده ها برشمرد و بابیان اینکه با ورود سرمایه گذار و ایجاد کارگاه تراش سنگ های قیمتی اشتغالزایی برای ۲۰۰ تا ۳۰۰نفر پیگیری خواهد شد، گفت: همچنین با احداث گاوداری ۶۰۰۰ راسی اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای ۱۰۰۰ نفر برنامه ریزی شده است.

حاجی بابایی به اجرایی شدن طرح مطالعاتی فاضلاب شهر قهاوند و شروع فاز اجرایی پروژه در ۵۰ درصد شهر طی سال جاری اشاره و بابیان اینکه برای راه اندازی تصفیه خانه نیز هماهنگی لازم صورت می گیرد به احداث سالن ورزشی در روستاهای هیزج، بوبوک آباد، قرخلر و کوزره اشاره کرد و گفت: این پروژه ها مورد تاکید قرار گرفته است.

تامین آب و برق سالن های ورزشی سپاه در منطقه قهاوند

وی تامین آب و برق سالن های ورزشی سپاه در منطقه قهاوند را مورد تاکید قرار داد و گفت: استخر سرپوشیده قهاوند تخصیص با ۵۰۰میلیون اعتبار در سال جاری تامین اعتبار شده است.

وی به ضرورت وجود مخزن برای جمع آوری آب قنات زمستان روستای هیزج اشاره و بابیان اینکه هماهنگی لازم برای اجرای این امر صورت گرفته است، گفت: تامین اعتبار روکش آسفالت قهاوند - کوریجان، قهاوند - شیرین آباد، قهاوند - کوزره و سیاه کمر به مسلم آباد و عبدالرحیم مورد در خواست مدیران منطقه است که طی هماهنگی با مدیران استان تخصیص اعتبار صورت گرفته است.

حاجی بابایی اظهار داشت: ایجاد دور برگردان در آزاد راه ملایر به سمت قهاوند با شروع طرح مطالعاتی برای احداث روگذر به دلیل تبدیل شدن راه مرادبلاغی به اتوبان توسط اداره راه کلید خورده است.

وی از اختصاص دو دستگاه آمبولانس به قهاوند و اورژانس ویژه روستای عبدالرحیم خبر داد و گفت: بازسازی و تعمیر مصلای شهر با اعتبار ۱۴۰میلیون تومان تامین اعتبار شده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار