10. مرداد 1397 - 8:07   |   کد مطلب: 7082
رئیس سازمان صنعت، معدن‌ و‌ تجارت استان با اشاره به اینکه ‌یکی از دلایل اصلی به‌وجود آمدن مشکلات فعلی و اختلالات ارز و سکه وجود نقدینگی بالای در دست مردم است، گفت: بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی مربوط به سوء مدیریت برخی مسئولان اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا متین عصر امروز در سومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار داشت: با تزریق ارز صادراتی از 4 محور اصلی طی یک هفته به بازار کشور  آهنگ رو به رشد قیمت ارز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه  امروز کشور ما در موقعیت جنگ اقتصادی قرار گرفته که ترکیب این جنگ به مراتب بسیار دشوارتر ازجنگ نظامی است، تصریح  کرد:  قیمت ارز صادراتی از سوی این 4 محور مشخص نیست اما  با قیمت 4 هزار و 250 هزار تومانی که دولت اعلام ‌کرده متفاوت است.

متین  یکی از  دلایل اصلی به‌وجود آمدن مشکلات فعلی  و اختلالات ارز و سکه را‌ وجود نقدینگی بالای آزاد در دست مردم دانست و افزود: طبق آمار در اسفند  ماه سال 93  میزان نقدینگی در دست مردم 7 هزار و 500 میلیارد تومان بوده که این رقم در اسفند سال گذشته به رقم 14 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: این  پول راکد در دست مردم‌ که باعث حمله به بازار ارز و سکه می‌شود در مرحله  اول ضربه‌اش به خود مردم برمی‌گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن‌ و‌ تجارت استان  با اشاره به اینکه ‌بخشی از بروز مشکلات فعلی کشور مربوط به  ضربه دشمنان و تزریق ارز توسط آنان است اما بخش اعظمی از آن مربوط به سوء مدیریت و بی‌تدبیری  برخی مسئولان اقتصادی است،  تصریح کرد: ما نباید کار را به دست دشمن بسپاریم و موضوع را متلاطم‌تر و سنگین تر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر قانون حمایت از مصرف‌کنندگان  پر رنگ‌تر از گذشته شده افزود: امیدواریم با تصویب ورود ارز از 4 محور فولاد، پتروشیمی ایران ،مس و آلومنیوم طی هفته‌های آینده  شاهد جلوگیری از رشد و تلاطم قیمت ارز و سکه در بازار  بوده‌ و قیمت ارز یک روند کاهشی را در پیش گیرد .

متین  با اشاره به برگزاری رویداد همدان 2018 و حضور بیش از 34 کشور آسیایی‌ در استان همدان اظهار داشت:  این اتفاق یک رویداد بین‌المللی است امیدواریم تاثیر مثبتی روی شرایط اقتصادی استان داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  از حضور نمایندگان سفرای کشورهای آسیایی در شهرستان‌های استان به ویژه شهرستان‌ ملایر با توجه به وجود صنعت مبل و‌منبت و انگور اشاره کرد و افزود :امیدواریم این  رویداد  بهره فراوانی برای  تولیدکنندگان، صنعت‌گران  و صادر کنندگان استان داشته باشد.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ملایر نیز با اشاره به اینکه عده‌ای سودجو با ایجاد تلاطم و بالا و پایین کردن قیمت ارز و سکه نه‌ تنها موجب  جنگ اقتصادی در کشور بلکه جنگ روانی و رسانه‌ای ‌شده‌اند که دودش به چشم ملت می‌رود، گفت:  اینها خائن  هستند  و باید با آنها برخورد شود.

حسین فارسی  با اشاره به اینکه تولید‌کنندگانی که  علیرغم‌ همه‌کمبودها، تحریم‌ها و مشکلات تهیه مواد اولیه کارخانه خود را تعطیل نکرده‌اند  همانند سربازان خط مقدم  در جنگ اقتصادی با دشمن هستند که باید حمایت شوند، گفت: کسانی که با خرید و احتکار سکه و ارز اوضاع کشور را متشنج می‌کنند  و فشارهای روانی به‌ ملت وارد‌ می‌کنند همانند منافقین هستند که باید در برابر آنها ایستادگی کرد.

وی با تاکید بر حمایت همه‌جانبه دولت از تولید‌کنندگان اظهار داشت:  با توجه به ده‌ها رسانه دشمن که به دنبال راه اندازی جنگ روانی و ضربه زدن به کشور و‌ نظام ‌ما هستند نقش رسانه‌های داخلی در راستای حمایت از تولید‌کنندگان داخلی و امیدوار کردن‌ مردم بسیار حائز اهمیت است .

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار