17. مرداد 1397 - 7:23   |   کد مطلب: 7091
فرودگاه همدان با قدمت چندین ساله، رونق چندانی ندارد و در حالی‌که حضور زائران استان‌های همدان و کردستان برای اعزام به سرزمین وحی موجب پویایی آن شد، تعطیلی غیرمنتظره پروازهای همدان به مشهد کام مردم را تلخ کرد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،گردشگری از محورهای مهم پیشرفت هر منطقه و رونق اقتصادی آن به ‌شمار می‌رود و برای جذب گردشگر پیش از هر چیز باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود. حمل و نقل آسان و سریع‌السیر در عصر کنونی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگری است و هرچه منطقه و شهری دارای راه عبور و مرور بهتر، امکانات جابجایی مسافر چون ناوگان اتوبوس‌رانی فعال، راه‌آهن و هواپیما باشد، گردشگران رغبت بیشتری برای سفر به آن منطقه دارند.

در بین وسایل حمل و نقل، هواپیما به دلیل سریع‌السیر بودن و راحتی بیشتر مسافران، طرفداران بیشتری دارد تا جایی که حتی نرخ بالای آن به نسبت سایر وسایل حمل و نقل عمومی از محبوبیت آن نکاسته است.

وجود فرودگاه و مسیرهای متعدد پروازی به مناطق مختلف کشور از مزیت‌های هر استان به شمار می‌رود و همدان هم به عنوان "کهن شهر ایران" دارای فرودگاهی با قدمت بیش از 80 سال است که البته رونق چندانی ندارد.

کم رونقی پروازهای داخلی در پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین از مسائل قابل تأملی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار گذشت زیرا قدمت تاریخی استان، برخورداری از جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی کهن و آب و هوای معتدل و دل‌پذیر موجب شده تا این استان همواره پذیرای گردشگران بسیاری به ویژه در فصل گرم سال باشد.

سال 92 بود که برقراری پرواز همدان به مشهد و برعکس توانست اندکی از خاموشی فرودگاه همدان بکاهد، پروازی که با استقبال خوب مردم همدان روبرو شد.

پس از مشهد برقراری پرواز همدان- کیش و برعکس که آن هم از طرف مردم مورد استقبال قرار گرفت بر رونق فرودگاه همدان افزود و در نهایت از فروردین امسال پس از مدت‌ها چشم‌انتظاری، سفر هوایی از همدان به پایتخت کلید خورد، پروازی که چند سالی بود تعطیل‌شده بود.

این روزها هم با توجه به فرارسیدن فصل حج، فرودگاه همدان میزبان زائران استان‌های همدان و کردستان است که گرچه پویایی و نشاط را با خود به ارمغان آوردند، اما تعطیلی پروازهای همدان به مشهد کام مردم را تلخ کرد.

تعطیلی پرواز همدان به مشهد در فصل گردشگری به ویژه ماه ذی‌القعده در حالی است که بسیاری از مردم برای سفر زیارتی در این ماه برنامه‌ریزی کرده و شنیدن این خبر برایشان غیرمنتظره بود.

نه‌تنها مشهد که سفر همدان به کیش هم متوقف‌شده و در حال حاضر تنها پروازهای همدان به تهران که از ابتدای برقراری تاکنون رونق چندانی نداشته و پروازهای انتقال زائران به سرزمین وحی از فرودگاه همدان انجام می‌شود.

تعطیلی پرواز به دلیل نوسان قیمت‌ها

مدیر فرودگاه همدان با اشاره به اینکه لغو پروازها از طرف همدان نبوده، می‌گوید: پرواز همدان به مشهد از طرف شرکت هواپیمایی آتا پرواز و پرواز کیش از طرف شرکت کیش ایر انجام می‌شد که با استقبال خوب مردم استان روبرو شده و فرودگاه همدان رونق گرفته بود.

سهراب کلوندی در گفت‌وگو با "تسنیم" می‌افزاید: پرواز همدان به مشهد مقدس هر هفته دو بار انجام‌شده و استقبال خوبی از آن شده است به طوری که بهای بلیت این پرواز از 200 هزار تومان به بالا بود و پرواز کیش هم دست‌کم 180 هزار تومان بود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های چارترکننده در چند روز گذشته به دلیل افزایش نرخ‌ها و نوسانات اقتصادی از ادامه کار صرف‌نظر کرده‌اند، گفت: رایزنی با چارترکننده‌های جدید برای برقراری این پروازها انجام‌شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

به گزارش تسنیم، کم رونقی فرودگاه پایتخت تاریخ و تمدن در حالی است که همدان در آینده نزدیک میزبانی دو رویداد مهم بین‌المللی در حوزه گردشگری را برعهده دارد و وقفه طولانی مدت پروازها زیبنده این شهر گردشگری نیست.

گزارش از سمیه مظاهری

انتهای پیام/ز

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار