21. مرداد 1397 - 17:48   |   کد مطلب: 7096
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف و ضبط بیش از ۹۸ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان خبر داد و گفت: ۹۲ باند قاچاق کالا متلاشی و کشف کالای قاچاق در استان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،سردار بخشعلی کامرانی صالح ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا اظهار داشت: شهادت امام جواد (ع) جوان‌ترین امام را خدمت مردم تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه از همان ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان در تلاش بودند که بین سه رکن دین، رهبری و مردم فاصله ایجاد کنند، افزود: این سه رکن علت اصلی پیروزی انقلاب بود و تثبیت و تضمین آینده انقلاب بسته به این سه رکن است.

دشمنان در هجمه‌های مختلف علیه دین ناکام مانده‌اند

کامرانی صالح با بیان اینکه دشمنان همواره در تلاش بودند یکی از سه رکن دین، رهبری و مردم را برای شکست انقلاب از دیگر ارکان جدا کنند، گفت: هجمه‌هایی بسیاری را به دین وارد کردند غافل از اینکه احکام دین الهی کامل بوده و ناگسستنی است و دشمنان در این حوزه ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه دشمنان پس از ناکامی در حمله به رکن دین رکن رهبری یعنی امام راحل و مقام معظم رهبری را همواره مورد هجمه‌های بسیاری قرار دارند، تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچ‌گونه نقطه‌ضعفی در زندگی امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیافتند دشمنان در این حوزه نیز ناموفق بودند.

توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران سبب انسجام بیشتر مردم برای حفظ ارزش‌ها شده است

کامرانی صالح با اشاره به اینکه دشمنان تصور می‌کردند که با مورد هدف قرار دادن مردم در هجمه‌ها می‌توانند بین مردم و دو رکن دیگر فاصله بیندازند، بیان کرد: دشمنان برای خسته کردن مردم به اقدامات بسیاری نظیر ترور مردم عادی توسط گروهک نفاق، راه‌اندازی جنگ تحمیلی و غیره روی آوردند و هیچ جنگ نرم و فشار اقتصادی علیه مردم دریغ نکردند اما با این وجود انسجام بین ملت ایران برای حفظ ارزش‌ها بیش از بیش شد.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات دشمنان علیه مردم ایران برای جدا کردن مردم از انقلاب، نظام و ارزش‌های انقلاب بوده است، تأکید کرد: دشمنان با توجه به اینکه در حوزه جنگ سخت نتوانستند بر کشور ما غلبه کنند در حوزه جنگ نرم و جنگ اقتصادی مردم و کشور ما را مورد هدف قراردادند.

فشارها و جنگ اقتصادی توطئه‌ی دشمنان برای خسته کردن مردم از نظام است

فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه در چند سال گذشته در حوزه جنگ نرم کشور و مردم ما آسیب‌هایی را دیده است، ابراز کرد: هجمه دشمنان امروز در حوزه اقتصادی است و تمام هم‌وغم دشمن خسته کردن مردم با فشارهای اقتصادی است تا مردم را با قرار دادن در تنگنا وادار به دست کشیدن از ارزش‌های نظام کنند.

بخشی از مشکلات کشور به دلیل سو مدیریت و عدم مدیریت صحیح است

کامرانی صالح با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات کشور نیز به علت عدم مدیریت و سوء مدیریت است، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم امروز همانند هشت سال دفاع مقدس از حوزه جنگ اقتصادی و به تعبیر مقام معظم رهبری "پیچ تاریخی مهم" عبور کنیم، باید تلاش کنیم ضمن اینکه دشمنان دست‌بردار نیستند.

وی با بیان اینکه دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون توطئه‌های متعددی را علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی کرده و به اقدامات خود ادامه می‌دهند، اظهار داشت: با مدیریت جهادی، تفکر بسیجی، تلاش شبانه‌روزی، مؤثر و هدفمند و احساس مسئولیت از سوی مدیران می‌توانیم از این گردنه سخت عبور کنیم.

مطالبات امروز مردم مطالبات به حقی است

فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه مطالبات مردم مطالبات به حقی است و کشور در حوزه اقتصاد مشکلاتی دارد، افزود: منشأ بخشی از مشکلات تحریم، فشارهای اقتصادی، عملیات روانی و خسته کردم مردم از سوی دشمنان و بخشی دیگر از مشکلات کشور نیز به دلیل سو مدیریت‌ها در کشور است که قابل‌بخشش نیست.

امروز مطالبات به حق مردم توسط دشمنان مطرح می‌شود

کامرانی صالح با اشاره به اینکه مطالبات مردم مطالبات به حقی است و منکر این مطالبات و مشکلات کشور نیستیم، گفت: اما مشکل این است که امروز این مطالبات به حق مردم توسط دشمنان مطرح می‌شود امروز دشمنان ما دایه دلسوزتر از ما به خودمان شده‌اند و هرروز در کانال‌های معاند نظیر آمدنیوز فراخوان‌های برای تجمع و اعتراضات مردم منتشر می‌شود، آیا این‌ها دلسوز ما هستند؟

وی با بیان اینکه رسانه‌ها در خنثی کردن و مقابله با توطئه‌های دشمنان بسیار تأثیرگذار هستند، تصریح کرد: در مقابل سو استفاده‌های دشمنان باید مردم را نسبت به توطئه‌های آن‌ها آگاه و مطلع کنیم تا مردم موقعیت‌های دشمنان از مطالبات را تشخیص دهند.

دشمنان برای تحقق توطئه‌های شوم خود از خلاءهای به وجود آمده در جامعه سو استفاده می‌کنند

فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه دشمن با بیان حرف حق و مطالبه مردم به دنبال آشوب، تخریب، ضربه زدن به نظام، کشته‌سازی و غیره است، ابراز کرد: دشمنان برای تحقق اهداف شوم خود از فرصت‌ها و خلاءهایی که در جامعه به وجود می‌آید سوءاستفاده می‌کنند.

کامرانی صالح با اشاره به اینکه امروز دشمن در حوزه جنگ اقتصادی هزار برابر جنگ سخت وارد میدان شده است و به دنبال آسیب زدن و نابودی اصول ما است، عنوان کرد: رسانه‌ها در فضای مجازی به آگاه‌سازی مردم برای مقابله با اهداف شوم دشمنان بپردازند.

 وی در مورد اقدامات پلیس استان از ابتدای امسال تاکنون بیان کرد: در حوزه عملیات 350 هزار تماس با پلیس 110 برقرار شده است که بخش عمده‌ای از این تماس‌ها برای دریافت رهنمایی و کسب اطلاعات بوده است.

2500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در حوزه مبارزه با موادمخدر که یکی از معضلات جامعه ما است عملیات‌های متعددی انجام شده است، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده و 4 هزار نفر مصرف‌کننده و توزیع‌کننده خرد در استان دستگیر شده‌اند.

کامرانی صالح با تأکید بر اینکه در حوزه پلیس آگاهی 12 باند سرقت در استان متلاشی شده است، ابراز کرد: بیش از 100 نفر سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در استان دستگیر شده و جرائم خشن در استان 21 درصد کاهش یافته و سرقت‌های خرد درصدی افزایش یافته است.

کشف 89 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان/انهدام 92 باند قاچاق کالا/افزایش 15 درصدی کشفیات کالای قاچاق

وی با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با کالای قاچاق با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و برای حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال بیش از 98 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شده است، تأکید کرد: 92 باند قاچاق کالا متلاشی و کشف کالای قاچاق 15 درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه یک هزار و 600 پرونده قاچاق کالا در استان تشکیل و رسیدگی شده است، اظهار داشت: 69 پرونده بالای 100 میلیون تومان قاچاق کالا در استان تشکیل شده است.

کامرانی صالح با تأکید بر اینکه در حوزه تخلفات فضای مجازی 300 پرونده تشکیل و 118 نفر دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: کشف تخلف در حوزه فضای مجازی استان 24 درصد افزایش‌یافته است.

کاهش 10 درصد تصادفات درون و برون‌شهری در استان همدان

وی با اشاره به اینکه در حوزه پلیس‌راه و راهور با وجود افزایش ترددها در محورهای مواصلاتی استان شاهد کاهش تصادفات فوتی درون‌شهری و برون‌شهری بودیم، عنوان کرد: در مجموع تصادفات درون و بروشی محورهای استان همدان 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

کامرانی افزود: در حوزه پیشگیری اجتماعی118 هزار نفر از مخاطبان در مساجد و مدارس تحت آموزش قرار گرفته و بیش از 33 هزار بروشور چاپ و توزیع شده است.

اعزام 3400 زائر به خانه خدا از مرز هوایی همدان

وی با بیان اینکه 14 هزار و 500 فقره گذرنامه در چندماهه امسال صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است، گفت: بیش از 3 هزار و 400 نفر از حجاج از مرز هوایی همدان به خانه خدا اعزام شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه در دو هفته گذشته انبارهای احتکار مواد شوینده، غذایی و اقلام مصرفی با همکاری تیم‌های اماکن و تعزیرات شناسایی شد، تصریح کرد: بیش از یک‌هزار کارتون مواد شوینده در یکی از انبارها کشف شده است و چندین انبار برنج و روغن نیز شناسایی و ضبط شده است که ارزش ریالی اقلام کشف شده از این انبارها بیش از 300 میلیون تومان بوده و کمتر از 10 نفر دستگیر شدند.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین اخبار