29. مرداد 1397 - 10:21   |   کد مطلب: 7105
مراسم بزرگداشت روز جهانی عکاسی ۲۹ مردادماه در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،عبدالرحمن رأفتی نماینده هیئت مؤسس انجمن عکاسان استان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت 28 مردادماه روز جهانی عکاسی اظهار داشت: به زودی انجمن عکاسان همدان پس از کسب مجوزهای لازم فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با اعلام اینکه مراسم بزرگداشت روز عکاسی روز دوشنبه مراسم برگزار می‌شود افزود: امروز عکاسی به عنوان یک صنعت در سطح دنیا مطرح و از بعد صرفاً هنری خارج‌ شده است.

نماینده هیئت مؤسس انجمن عکاسان استان با بیان اینکه در استان همدان 2500 عکاس فعالیت می‌کنند ابراز کرد: با توجه به ظرفیتی که در استان وجود دارد تصمیم گرفتیم انجمن عکاسان استان را با حضور نمایندگان فعالان در این عرصه راه‌اندازی کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر این انجمن 12 عضو مؤسس دارد و پس از ثبت نهایی مجوزهای موسسه، با تشکیل کمیته‌های مختلف خدماتی را به جامعه ارائه می‌دهیم.

مهدی شریفی دبیر روز گرامیداشت روز جهانی عکاسی مدیرعامل انجمن هنری رسانه‌ای سیمرغ نیز اعلام کرد: جامعه عکاسی در همدان بزرگ‌ شده است و همین امر نیز سبب تشکیل این موسسه شده است.

وی با اشاره به اینکه ما در استان همدان دستگاه‌های همکار زیادی در این عرصه داریم ابراز کرد: از سال 94 با تشکیل انجمن هنری رسانه‌ای سیمرغ دبیرخانه بزرگداشت روز جهانی عکاسی برای اولین بار در کشور تشکیل‌شده و این سومین سالی است که مراسم بزرگداشت این برنامه در استان برگزار می‌شود.

دبیر روز گرامیداشت روز جهانی عکاسی مطرح کرد: امسال مراسم بزرگداشت روز جهانی عکاسی دوشنبه ساعت 17 با حضور معاون امور هنری وزارت ارشاد برگزار شده و از فعالان این عرصه تقدیر می‌شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار