6. شهريور 1397 - 17:30   |   کد مطلب: 7119
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه هرگونه افزایش خودسرانه قیمت نان توسط نانوایی‌ها تخلف محسوب می‌شود، گفت: قیمت نان همچنان قیمت مصوب قبل است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،علیرضا شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به اینکه افزایش قیمت نان توسط نانوایی تخلف محسوب می‌شود، اظهار داشت: با متخلفان به‌شدت برخورد می‌کنیم.

وی با بیان ممکن است برخی از مردم متوجه این موضوع نشوند که افزایش قیمت نان توسط برخی از واحدهای نانوایی خودسرانه است، افزود: قیمت نان همچنان قیمت مصوب قبل است و تا زمانی که رسماً از طریق کارگروه استان ابلاغ نشود قیمت تغییر نمی‌کند.

شجاعی با تأکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت نان تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد می‌شود، تصریح کرد: قیمت نان به‌طور رسمی هیچ‌گونه افزایش قانونی نداشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه وظیفه ما برخورد با تخلفات است، بیان کرد: روز گذشته 25 پرونده نانوایی متخلف تشکیل شد.

شجاعی با بیان اینکه  ضریب تخلف در حوزه نان در استان به ویژه در همدان زیر 10 درصد است و تعداد واحدهای متخلف معدود است، عنوان کرد: موضوع جانبی در حوزه نان در ذهن مردم شائبه ایجاد کرده آن هم این است، درست است که قیمت نان و آرد مصوب است و تغییر نکرده اما افزودنی‌های نان نظیر کنجد با توجه به افزایش قیمتی که داشتند آزاد شده است اما به شرطی که واحد صنفی موظف است نان ساده بپزد و به مردم تحویل دهد و افراد باید به درخواست خود و با آگاهی از قیمت نان کنجدی که هزار تومان است تهیه کنند که در این صورت این معامله توافقی است.

وی با تأکید بر اینکه قیمت نان 550 تومان است و ماوالتفاوت قیمت کنجد را مشتری و نانوا توافقی با هم حل می‌کنند، تصریح کرد: اگر واحد نانوایی اعلام کند که نان ساده نمی‌پزد کارش تخلف محسوب شده و برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان تأکید کرد: این افزایش قیمت کنجد از کیلویی 7 هزار تومان به کیلویی 32 هزار تومان سبب تغییر در قیمت نان شده چرا که یک قاشق کنجد حدود 400 تومان محسوب می‌شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار