14. شهريور 1397 - 7:58   |   کد مطلب: 7125
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه امسال طرح تدبیر در راستای تعالی و ارتقای کیفیت مدیریت مدارس ابتدایی در مدارس استان اجرا می‌شود، گفت: با مشکلاتی در حوزه آموزش ضمن خدمت معلمان مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، محمد پورداود ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال عملیاتی شدن است، اظهار داشت: شش نظام زیر نظام سند تحول بنیادین با عناوین زیر نظام راهبری، مدیریت تربیتی، برنامه درسی تربیت معلم، تأمین منابع انسانی، تأمین و تخصیص منابع مالی، تأمین فضا، تجهیزات و فناوری، پژوهش و ارزشیابی به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه پرداختن به موضوع مدرسه محوری یکی از اولویت‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، افزود: طرح تعالی در دوره دبیرستان و طرح تدبیر در دوره ابتدایی در مدارس اجرا می‌شود.

پورداود بیان کرد: اولویت اصلی دستگاه آموزش و پرورش کشور، سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران و معلمان ، انتخاب و انتصاب مدیران بر اساس آزمون و مصاحبه علمی، نظام تدوین کنترل کیفیت مدارس و تصویب اختیار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد: ساماندهی نیروی انسانی بر حسب مدرسه محور، انجام پروژه مهر، اهتمام به مناطق کمتر توسعه‌یافته، ثبت‌نام دانش آموزان و پیگیری محتوای آموزشی مهدکودک‌ها بخشی از مصوبات جلسات قبل بوده است.

پور داود با تأکید بر اینکه در خصوص ساماندهی نیروی انسانی مشکلی نداریم، گفت: با مشکلاتی در حوزه آموزش ضمن خدمت معلمان مواجهیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان انجام‌شده و برنامه‌ریزی مدارس، فرایندی مستمر و پایان‌ناپذیر است، افزود: مدرسه یک سازمان یا مجموعه‌ای هدفمند است که هدف اصلی آن آموزش و تربیت دانش‌آموزان تعریف‌شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ابراز کرد: امسال طرح تدبیر در راستای تعالی و ارتقای کیفیت مدیریت مدارس ابتدایی در مدارس استان اجرا می‌شود.

پورداوود با بیان اینکه انجام پروژه مهر یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است، اعلام کرد: با اجرای این پروژه می‌توانیم بهار تعلیم و تربیت را بدون چالش برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه در خصوص ساماندهی نیروی انسانی مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: مشکلاتی که در خصوص آموزش‌ ضمن خدمت معلمان بیان شد کاملاً حرف درست و منطقی است و این در حالی است که برخی از کتاب‌ها به بازار نیامده تا بتوانیم بر اساس آن آموزش‌ها را پیش ببریم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار