20. شهريور 1397 - 16:49   |   کد مطلب: 7132
رئیس فراکسیون فرهنگیان با بیان اینکه اقتصاد لیبرالی جان آموزش و پرورش را گرفته است گفت: خصوصی‌سازی سم تعلیم و تربیت است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی نظام تعلیم و تربیت فرمودند "در آموزش و پرورش  دو مؤلفه را در صرفه‌جویی‌ها محاسبه نکنید، یکی نیروی انسانی و دیگری پول"، چون اگر در این‌ها محاسبه گری بی‌فایده شود، سقوط آموزش و پرورش رقم خورده است.

وی با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت اساس پیشرفت و ارتقای کشور است افزود: توسعه جوامع بستگی به میزان توجه به نظام تعلیم و تربیت آن کشور دارد و یکی از شاهرگ‌های اساسی سند تحول بنیادین نیروی انسانی  در تعلیم و تربیت است که باید مبنا و اساس همه فعالیت‌ها در این سیستم قرار گیرد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان بیان کرد: لغزش در جایی است که در مورد نیروی انسانی، درست برنامه‌ریزی و نگاه رشدی و اعتلایی نداشته باشیم، در طول چهل سال گذشته اقتصاد لیبرالی، در کشور ما ارزش‌ها و خط اصیل انقلاب را به گروگان گرفته است، ما طرفدار عدالت هستیم، اما نگاه لیبرالی اجازه اجرای عدالت  را نمی‌دهد.

حاجی بابایی گفت: اقتصاد لیبرالی می‌گوید من اگر حقوق نجومی بگیرم حق من است، تفکر لیبرالی است که می‌گوید هنگام انتخابات باید هر آنچه می‌خواهد هزینه کند تا به هدف برسد و در این نوع نگاه هدف وسیله را توجیه می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این تفکر، خون شهدا را به گروگان گرفته، مردم را عصبانی کرده، مقدسات ما را مورد هجمه قرار داده است، متأسفانه جریانی وجود دارد سعی می‌کند که طوری هدایت کنند که تفکر لیبرالی داشته باشند.

حاجی بابایی گفت: نظام تعلیم و تربیت در چنبره اقتصاد لیبرالی به حاشیه رفته است،هر سال بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال قبل کمتر شده است و اقتصاد لیبرالی به دنبال خارج کردن آموزش و پرورش از ریل خدمات دولتی و نگاه عدالت محور قانون اساسی  و هدایت به سوی خصوصی‌سازی است.

وی با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت خون در جریان در رگهای مردم است تصریح کرد: خون مردم را نمی‌توان خصوصی کرد، سند تحول بنیادین حق همه مردم است که از عدالت آموزشی برخوردار شوند، یعنی حق همه کودکان و نوجوانان است که از آموزش رایگان استفاده کنند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به اینکه خصوصی‌سازی سم تعلیم و تربیت است بیان کرد: در زمان مسئولیت آموزش و پرورش تحت فشار بودیم و سعی می‌کردند القاء کنند، که در هر سال 5 درصد بودجه و آموزش وپرورش از طریق خصوصی سازی  پیش بینی وتامین شود،اما مقاومت کردیم و مخالفت رهبری با خصوصی سازی آموزش وپرورش مهر تایید مقاومت‌های ما شد.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین محل تلاقی همه ابعاد تربیتی و تربیت جامع وهمه جانبه  یک انسان است، گفت: در این سند دانشگاه فرهنگیان، قلب سند تحول بنیادین است و باید نیرو فقط از دانشگاه فرهنگیان وارد سیستم تعلیم وتربیت شود، در سند تحول بنیادین در مقوله رتبه بندی  در 10سال معلم ابتدایی بدون مدرک تخصصی نداشته باشیم.

حاجی بابایی اظهار داشت: نظام رتبه بندی جان حرکت تحول آفرین برای معلمان است، در این نوع نگاه معلمان هیئت علمی مدارس هستند که باید مبنای تحول شوند و راهکار اجرای نظام رتبه بندی معلمان همراه با مهندسی نیروی انسانی راهگشاترین راه برای آموزش وپرورش است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: در آموزش وپرورش وتربیت معلم  70 درصد مهارت است، 30 درصد تئوری ومبانی نظری است و در دانشگاهها این معادله عکس است.

حاجی بابایی تصریح کرد: شبکه ای کردن سیستم آموزش وپرورش  ومجتمع های آموزشی سهری وروستایی یکی از روشهای به روز اطلاع رسانی  است،با این سیستم دسترسی به روش تدریس‌ها و آخرین یافته‌های علمی در حوزه تدریس به روز تسهیل کند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار