20. شهريور 1397 - 16:50   |   کد مطلب: 7133
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: عده‌ای ساده لوح در داخل و خارج از کشور به دنبال به فراموشی سپردن روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی هستند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، ناصر عارف پیش از ظهر امروز در مراسم ادای احترام به مقام شهید آیت‌الله مدنی با اشاره به اینکه دلیل ماندگاری نهضت عاشورا متعالی بودن هدف و فرهنگ این واقعه بوده است، اظهار داشت: با وجود اینکه بسیاری از دشمنان از واقعه عاشورا تاکنون به دنبال به فراموشی سپردن فرهنگ عاشورا بودند اما نه تنها فراموش نشده بلکه این فرهنگ روز به روز گسترده، پویا و آموزنده تر نیز می‌شود. 

وی با بیان اینکه ماندگاری واقعه عاشورا به دلیل بعد الهی و هدف متعالی بوده است، افزود: نهضت انقلاب و امام راحل نیز چون در طول واقعه عاشورا بوده و شهدای انقلاب نیز اهداف متعالی داشتند باید یاد و نامشان زنده بماند. 

عارف با تأکید بر اینکه در حال حاضر نیز دشمنان خارجی به دنبال به فراموشی سپردن واقعه عاشورا هستند، تصریح کرد: ساده لوحانی نیز در داخل کشور به دنبال این هستند که غبار فراموشی بر روی ایثارگری و شهادت‌طلبی ها افشانده شود. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به اینکه همواره به دنبال زنده و پویا نگه داشتن نهضت عاشورا، انقلاب و یاد شهدا باشیم، تأکید کرد: همه مسؤولان تلاش کنند که این فرهنگ نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.

عارف با بیان اینکه بعد از 37 سال از شهادت شهید مدنی و دیگر شهدای انقلاب جمع شدن علاقه‌مندان شهدا در مراسمات آن‌ها نشان از زنده ماندن روحیه ایثار شهادت است، ابراز کرد: بیت شهید مدنی کانون انقلابیون بود. 

وی با تأکید بر اینکه بیت شهید آیت‌الله مدنی مرجع و پناهگاهی برای انقلابیون بود، مطرح کرد: هدایتگری نیروهای انقلابی از بیت این شهید بزرگوار انجام می‌شد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به اینکه تا زمانی که روحیه جهاد و ایثار در جامعه زنده باشد جامعه پویا خواهد بود، مطرح کرد: با از بین رفتن فرهنگ شهادت جامعه دچار رخوت می‌شود. 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار