20. شهريور 1397 - 16:57   |   کد مطلب: 7137
نماینده مردم قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: گاوداری ۶۰۰۰ راسی در منطقه قهاوند همدان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا حاحی بابایی پیش از ظهر دوشنبه در آیین افتتاح سالن ورزشی روستای عبدالرحیم قهاوند گفت: این سالن ورزشی با مساحت ۸۲۸ مترمربع توسط اداره کل نوسازی همدان احداث شده و پاسخی برای فعالیت های ورزشی دانش آموزان و اهالی این روستا است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در روستای گنبد بخش مرکزی همدان کلنگ احداث یک سالن ورزشی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع با اعتبار مصوب ۳ هزار میلیون ریال به زمین زده شد.

وی تاکید کرد: واحد قطعه بندی و بسته بندی مرغ نیز با ظرفیت روزانه ۳ تن مرغ و ۳ تن گوشت با هزینه ۱۵ هزار میلیون ریال در شهرک صنعتی گنبد مورد بهره برداری قرار گرفت که می تواند به طور مستقیم زمینه اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کند.

حاجی بابایی بابیان اینکه توجه به تولیدات کشاورزی می تواند ضمن ایجاد اشتغال مستقیم در صنایع تبدیلی موجب ایجاد اشتغال غیرمستقیم شود، گفت: بهره برداری از آبیاری تحت فشار در ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستای یسرلو قهاوند قدم دیگری است که به همت کشاورزان این منطقه برداشته شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این امر در مکانیزه کردن کشاورزی منطقه موثر است و با این رویه در شرایط کنونی می توان از منابع موجود بیشترین بهره برداری را داشت، گفت: یکی از پروژه‌های زیر ساختی در منطقه پروژه گاوداری ۶۰۰۰ راسی است که احداث خواهد شد.

وی تاکید کرد: طی هماهنگی های ایجاد شده ناظران از تهران در منطقه حضور یافتند و پروژه با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان به عنوان بزرگترین پروژه توسط بنیاد مستضعفان اجرایی خواهد شد.

حاجی بابایی گفت: در برنامه های توسعه ای قهاوند این منطقه به عنوان قطب دامداری طراحی و برنامه ریزی شده و با ایجاد زیر ساختهایی مانند راه های ارتباطی از جمله اتوبان ملایر به همدان و ملایر به تهران با اعتباری افزون بر ۷۰ میلیارد تومان در حال پیگیری است.

وی با تشکر از امام جمعه قهاوند افزود: هماهنگی های خوبی در بین مسئولین وجود دارد و همین امر زمینه رشد منطقه را فراهم ساخته است.

وی به ساماندهی شبکه آب و فاضلاب با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: در قهاوند برنامه های توسعه ای و زیر ساختی بسیاری در دست اقدام است که از جمله به ساخت مدرسه و سالن های ورزشی می توان اشاره کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد مسکن متعهد شده به تمام روستاهای زیر ۲۰ خانوار، برای بهسازی راه روستایی قیر اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: دستاوردهای بسیار خوبی در منطقه وجود دارد که حاصل همکاری، مدیریت، هماهنگی های ایجاد شده توسط نمایندگان و مدیریت شهرستان و استان است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار