10. مهر 1397 - 20:58   |   کد مطلب: 7156
مردم از صبح در بازارهای ارزی حضور دارند و منتظر باز شدن صرافی‌ها هستند تا شاید بتوانند با فروش دلارهای خود به قیمت بالا، جلوی ضرر و زیان ناشی از کاهش قیمت دلار را بگیرند. اما در تهران نیز هر چند دلالان بازار ارز در قبال کاهش نرخ ارز مقاومت کردند اما قیمت ها از صبح امروز که حدود 15 هزار تومان بود، به زیر 10 هزار تومان سقوط کرد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، نرخ ارز که در طول 6 ماه گذشته به شکل عجیب و غریبی رو به افزایش بود و حتی طی روزهای قبل تا مرز 20 هزار تومان نیز پیش رفت، طی یکی دو روز گذشته و با ورود دلارهای خانگی به چرخه بازار، قیمت ها شکسته شد و حالا زیر 10 هزار تومان سقوط کرده است.

 

مردم نیز از صبح در بازارهای ارزی حضور دارند و منتظر باز شدن صرافی‌ها هستند تا شاید بتوانند با فروش دلارهای خود به قیمت بالا، جلوی ضرر و زیان ناشی از کاهش قیمت دلار را بگیرند. اما در تهران نیز هر چند دلالان بازار ارز در قبال کاهش نرخ ارز مقاومت کردند اما قیمت ها از صبح امروز که حدود 15 هزار تومان بود، به زیر 10 هزار تومان سقوط کرد.

 

اصفهان/

سایت صاحب نیوز خبر داد به دنبال ایجاد موج کاهش قیمت ارز که از روز گذشته در بازارهای شهرهای مختلف کشور آغاز شده است، بازار ارز اصفهان با تمرکز در خیابان سپه امروز شاهد انبوه جمعیتی بود که برای فروش ارز به ویژه دلار راهی این خیابان شده بودند. خیابان سپه که در روزهای گذشته محل جولان دلالان ارز تبدیل شده بود امروز برای فروش دلار به کمترین نرخ، به تلاطم افتاده بود. مردمی که با دلارهای خریداری شده در زمان اوج افزایش قیمت ها امروز به این خیابان پا گذاشته اند حالا حاضر اند ارزهای خود را با قیمت ۱۰ هزار تومان نیز به فروش برسانند.

 

آذربایجان شرقی/

در تبریز نیز سایت خبری آناج نوشت: ساعت ۱۲ ظهر دلار  بین ۹۳۰۰ تومان و ۹۱۰۰ تومان خرید و فروش شد. البته فروش دلار وجود دارد ولی خبری از خرید نیست چراکه گویا صرافی ها و دلالان نیز متوجه شده اند که سقوط دلار در روزهای آتی همچنان ادامه  دارد. دلالان در بازار امروز فقط در حال شایعه پراکنی برای افزایش قیمت دلار و یورو هستند و خریدی انجام نمی دهند. جالب اینکه آنها به صورت هماهنگ در بازار این شایعه را راه انداخته اند که چند روز بعد بازهم قیمت دلار افزایش می یابد تا بدین روش از کاهش قیمت و فروش دلارهای خانگی خودداری کنند.

 

خراسان رضوی/

پایگاه خبری صبح توس در گزارش خود آورده مشهدی ها نیز از قافله عقب نماندند و از صبح سه شنبه نیز حضور دلالان ارز در خیابان امام خمینی(ره) مشهد که محل داد وستد غیر رسمی دلار است پررنگ تر شده و بسیاری در حال فروش دلارهای خود هستند. قیمت خرید ارز در مشهد توسط دلالان تا ساعت ۱۰ صبح سه شنبه ۱۲ هزار تومان بود و البته این قیمت بازهم کاهش یافته و در مرز ۱۰ هزار تومان تثبیت شد.

 

کرمانشاه/

در کرمانشاه نیز رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از فروکش کردن التهاب ارزی تا یک ماه آینده خبر داد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه نیز بیان کرد: کاهش قیمت طلا به دلیل کاهش قیمت دلار بوده و قرارگیری در ماه محرم تاثیری بر روی آن نگذاشت چنانکه در روزهای نخست محرم نیز شاهد افزایش قیمت طلا بودیم.

 

فارس/

در شیراز نیز سایت شیرازه خبر داد رئیس اتاق بازرگانی فارس هم با بیان اینکه حباب بودن نرخ بالای دلار از همان ابتدا مشخص بود، گفت: با تمامی مشکلات و افزایش نرخ نفت و... نرخ دلار در کشور نباید بیش از ۸ هزار تومان باشد.

 

آذربایجان غربی/

سایت اروم نیوز نوشت در ارومیه مرکز آذربایجان غربی نیز در حال حاضر پس از آغاز سقوط قیمت دلار از شب گذشته خرید و فروش دلار در صرافی های ارومیه متوقف شده ولی در بازار آزاد قیمت خرید تا ۱۲ هزار تومان رسیده، اما خریدی صورت نمی گیرد.

 

بوشهر/

خبرنگار سایت سپاس از استان بوشهر خبر داد که بوشهر دارای سه صرافی مجوزدار است که امروز با قیمت‌های مختلفی بین ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان خرید و فروش شده است و در کمترین حالت قیمت خرید دلار از مردم حدود ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است.

 

چهارمحال و بختیاری/

بررسی ها و مشاهدات خبرنگار جهانبین نیوز نیز حاکی از آن است که هم اکنون دلار درشهرکرد ۱۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. همه فروشنده دلار هستند و خریدار دلار به ندرت مشاهده می شود.

 

کرمان/

آرمان کرمان خبر داد نرخ خرید در صرافی های کرمان در حالی لحظه به لحظه در حال کاهش است که بیشترین حضور مردم برای تبدیل دلار به ریال را می توان در خیابان قدس که بیشترین تعداد صرافی ها در آن وجود دارد مشاهده کرد.

در دو سمت خیابان تعداد زیادی از افرادی که دلار را با قیمتها بالا و تحت تاثیر القاء سود جویان در فضای مجازی و شبکه های بیگانه خریداری کرده اند ایستاده اند و باور نمی کنند که طی دو روز سرمایه شان تقریبا نصف ارزش خود را از دست داده است.

نکته جالب توجه اینکه ارز خریداری شده توسط این افراد که یک هفته قبل ۱۸ هزار تومان قیمت خورده بود امروز خریدار ندارد و در بهترین حالت در برخی از صرافی ها تا ۱۰ هزار تومان خریداری می شود.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار