30. مهر 1397 - 7:11   |   کد مطلب: 7181
رئیس اداره تنظیم بازار و توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: صادرات ۶ ماهه امسال ۱۳۷ هزار و۷۸۵تن بوده که به ارزش ۱۱۱میلیون و ۶۰۰ هزار دلار انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مهدی نجفیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 95 به میزان 287 هزار و 180 تن محصول به ارزش 296.7 میلیون دلار و در سال 96، 291 هزار و 229 تن به ارزش 300 میلیون دلار صادر شده است.

وی بیان کرد: صادرات 6 ماهه امسال 137 هزار و785تن بوده که به ارزش 111میلیون و 600 هزار دلار صادر شده و در این مدت 118 هزار و 714 تن کالا به ارزش دلاری 114.5 میلیون دلار صادر شده است.

رئیس اداره تنظیم بازار و توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی همدان عنوان کرد: 2.5 درصد ارزش دلاری کاهش یافته ولی در تعداد اقلام از 67 قلم به 74 قلم افزایش یافته و وزن صادرات نیز 16 درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در مقاطعی از سال نیازمند برخی محصولات هستیم و اکنون در مورد گوشت با مشکل مواجه شدیم در کل کشور واردات داریم و استانها سهمیه‌بندی شده‌اند و افزایش سهمیه همدان موجب توزیع گسترده شده و اکنون به این رسیدیم تا از 9 مهرماه تا 27 مهر ماه 40 تن و 630 کیلوگرم گوشت در استان توزیع شد.

نجفیان اعلام کرد: گوشت وارداتی از استرالیا از طریق پرواز قطر وارد تهران می‌شد و توزیع آغاز می‌شد و سپس از کشورهای روسیه، مجارستان، مغولستان و غیره نیز وارد کشور شده و سهمیه به همدان می‌رسد.

رئیس اداره تنظیم بازار و توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی همدان با بیان اینکه گوشت‌های وارداتی کاملا سالم بوده و مردم به شایعات توجه نکنند گفت: ما تامین بازار را نمی توانیم انجام دهیم و وظیفه ما تنظیم بازار است.

نجفیان با تاکید بر اینکه صادرات به دو صورت خام و صنایع تبدیلی از گمرک و سایر گلوگاه های مرزی صورت می گیرد، یادآور شد: امسال 74 قلم صادرات از استان همدان صورت گرفته که برخی به طور مستقیم از گمرک همدان بوده است.

وی با بیان اینکه سیب زمینی، کشمش، خشکبار، لبنیات، سیر، مرغ، گیاهان دارویی، گوجه فرنگی و محصولات صنایع تبدیلی عمده اقلام صادراتی استان همدان است اعلام کرد: از دیگر مشکلات ما ضمن کاهش ارزش پول ما، خروج دام قاچاق از طریق مرزهای غربی را همچنان داریم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار