6. آذر 1397 - 20:24   |   کد مطلب: 7201
همایش "بسیج اسطوره مقاومت وایثار" با حضور یکی از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در دانشگاه آزاد همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،سردار رضا غزلی از فرماندهان لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص)، ظهر امروز در مراسم «بسیج، اسطوره ایثار و مقاومت» اظهار داشت: آمریکا  معتقد بود که انقلاب اسلامی ایران بیش از 6 ماه دوام نمی‌آورد و با انجام کودتاهای مختلف و تفرقه‌افکنی سعی در براندازی آن داشت.

وی در دانشگاه آزاد همدان افزود: در اوایل انقلاب دشمنان به ویژه آمریکا با این تفکر که می‌توانند به هدف خود برسند سعی در ایجاد نزاع و رواج افکار غلط در بین دانشجویان به عنوان قشر بیدار جامعه داشتند که به یاری خداوند در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.

سردار غزلی با اشاره به وجود روح اخلاص و سادگی در بین رزمندگان دفاع مقدس بیان کرد: دانشگاه رزمندگان، جبهه آن‌ها بود و رزمندگانی که هنوز به سن نوجوانی نرسیده بودند در برابر دشمن، طوری مقاومت می‌کردند که دشمن در چاره‌جویی عاجز می‌ماند.

وی اعلام کرد: رزمندگانی که باوجود سن کم، فرماندهی یک گردان را بر عهده می‌گرفتند، چنان ضربه‌ای به دشمن می‌زدند که دیگر توان ایستادگی نداشت.

بیشتر بخوانید

امروز دشمنان بزرگ‌ترین هزینه‌ها را برای تزلزل فکری و اعتقادی مردم ایران انجام می‌دهند

تشکیل هسته‌های مقاومت بر‌گرفته از تفکر بسیجی و انقلاب ایران است

اثر بخشی تفکر بسیج در سراسر جهان غیرقابل انکار است

غزلی با بیان اینکه تفکر حضرت امام(ره) معجزه‌ای برای پیروزی بود، مطرح کرد: دشمن قدرت و توانمندی امام(ره) را در سیاست جنگ، نادیده گرفته و به آن توجهی نکرده بود که این عاملی برای شکست آن‌ها بود.

وی افزود: انقلاب امروز همان انقلابی است که خون‌های زیادی برای آن ریخته شده، پس باید برای حفظ این انقلاب جان خود را فدا کنیم.

این فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، تنها انقلابی است که نه طرفدار غرب و نه شرق بوده بلکه تنها موافق حق و مبارزه با استکبار است.

سردار غزلی، هدف از ایجاد انقلاب اسلامی را مبارزه با استکبار جهانی دانست و گفت: امروز بسیجیان وظیفه دارند که راه و هدف انقلاب و شهدا را ادامه دهند.

برنامه‌های هفته بسیج پر رنگ‌تر شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان هم گفت: برای سنجش مقدار موفقیت یک عارف در طول زندگی، شاگردانش را رصد می‌کنند و شاگردان امام(ره)، افرادی بودند که سیاست را از پیشوای خود آموخته و انقلاب را آفریده و نقش مهمی در شکل‌گیری آن داشتند.

حجت‌الاسلام حمیدرضا طالقانی ورکشی‌ با بیان اینکه امام(ره)، بهترین عارف روزگار و تاریخ اسلام است، تصریح کرد: حضرت امام(ره) توانستند با تربیت شاگردانی که حاضر بودند جان خود را فدای اسلام کنند، قشر بزرگی از جوانان را در نهادی به نام بسیج فعال کند.

وی بیان کرد: هفته بسیج، هفته گرامیداشت مقام و تفکر بسیجی است که متأسفانه امروز استقبال از این مناسبت بسیار کمرنگ شده درحالی‌که این گرامیداشت باید همیشه پرشور و با صلابت باشد.

طالقانی ورکشی‌ بیان کرد: اندیشه و تفکر بسیجی باید بیش از این در دل جوانان جامعه نفوذ و ریشه کند و روحیه بسیج و بسیجی در آن‌ها تقویت شود، گرچه تا کنون گرایش به این تفکر بسیار عالی و مطلوب بوده‌است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مطرح کرد: امیدواریم وعده امام راحل در مورد ارتش 20 میلیونی بسیج محقق شود و بتوان متحد و یکپارچه، عزم را برای جنگ با دشمن جزم کرد‌.

حجت‌الاسلام طالقانی ورکشی گفت: امید است روزی همه بسیجیان عالم زیر پرچم مهدی موعود(عج) یکپارچه با استکبار و زورگویی مبارزه و آن را ریشه‌کن کنند و صلح و دوستی تمام جهان را فرا گیرد.

 به گزارش تسنیم در این مراسم از کارکنان بسیجی دانشگاه، دانشجویان بسیجی شرکت‌کننده در اردوی جهادی و دانشجویانی که در برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین کمک کرده بودند با اهدای لوح سپاس و هدیه قدردانی شد.  

دیدگاه شما

آخرین اخبار