8. آذر 1397 - 13:50   |   کد مطلب: 7205
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان گفت:ابن سینا شخصیتی است که توانسته با تولید علم در عرصه‌های مختلف جهان را یک تنه فتح کند به همین دلیل در هرجای جهان که بروید می‌توانید نامی از بوعلی سینا را بشنوید.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در مراسم بزرگداشت روز جهانی فلسفه درباره شخصیت بوعلی سینا یه عنوان یکی از مشهورترین فلاسفه جهان اظهار داشت:  انسان موجودی بزرگ است که راهی بسیار طولانی در پیش دارد.

وی با بیان اینکه ابن سینا شخصیتی است که توانسته با تولید علم در عرصه‌های مختلف جهان را یک تنه فتح کند افزود: در هرجای جهان که بروید می‌توانید نامی از بوعلی سینا را بشنوید، فردی که با تمامی بزرگی‌اش هنگام مرگ می‌گوید من تا اینجا رسیده‌ام که چیزی نمی‌دانم.

رئیس بنیاد بوعلی سینا  با اشاره به اینکه انسان موجود بزرگی است که هنوز نتوانسته به محدوده‌های بزرگ خود نرسیده است و همین موضوع نیز خسارت بار است گفت:  واقعا جای تاسف دارد که انسانی با این عظمت خود را درگیر مسائل کوچک و حقیر دنیایی کرده است.

وی با بیان اینکه بوعلی سینا این انسان متعالی در عمر کوتاه خود با جهادی که در عرصه تولید علم کرده است سبب شده حجت خدا بر انسان تمام شود ابراز کرد: بوعلی سینا در میدان تفکر، تعقل و تدبر آنچنان غرق بود که در خواب هم مطالعه می‌کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان عنوان کرد: افرادی مانند بوعلی و آنهایی که عاشقانه می‌خواهند بشریت را از جهالت نجات دهند آنچنان عشق می‌ورزند که خوابشان نیز همانند بیداری است.

وی با تشریح جایگاه تفکر در دین اسلام و اثرات آن افزود: تفکر سبب می‌شود عالمان به نقطه‌ای برسند که سعادت و نجات انسان ها ولو یک نفر  نیز برای آنها اهمیت بسیاری می‌یابد به همین دلیل این افراد حاضرند خود را به آب و آتش بزنند و آنها را نجات دهند.

محمدی با تاکید براینکه بوعلی سینا در عرصه تولید علم در اخلاق، رفتار، سیاست، تدبیر و غیره فروگذار نکرده است اظهار داشت: با وجود چنین خدماتی از سوی بوعلی سینا، ما حتی اسم کتاب‌های وی را هم نمی‌دانیم و آنها را مطالعه نکرده‌ایم.

وی با انتقاد از افرادی که با نسبت دادن برخی رفتارهای نادرست، اقدام به تخریب چهره بوعلی سینا می‌کنند تصریح کرد: تخریب چهره امثال بوعلی سینا، کل انسان‌ها را به تباهی می‌کشاند در حالیکه باید حسب امر خداوند متعال افرادی که در دنیا نورافشانی می‌کنند نامشان زنده مانده و الگوی دیگران قرار گیرند.

رئیس بنیاد بوعلی سینا با اعلام اینکه تعداد افرادی که عقل و عقلانیت را درک می‌کنند کم هستند ابراز کرد: این گونه افراد باید قدر خود را دانسته  و برای تربیت افراد معقول تلاش کنند.

وی با اشاره به قرار گرفتن مقبره بوعلی سینا در همدان و جایگاه وی در عرصه اندیشه گفت: لازم است مردم همدان حساب جداگانه‌ای برای بوعلی باز کرده و بیشتر درباره آثار او مطالعه کنند و او را بشناسند.

 انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

آخرین اخبار