13. آذر 1397 - 20:02   |   کد مطلب: 7213
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس گفت: نمایندگان مردم در موافقت با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه 97، بازگشت 3200 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را مصوب کردند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در چند سال اخیر به موجب تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض وصولی فرآورده‌های نفنی به حساب مرکز وجوه وزارت کشور که متولی اصلی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست واریز و طبق مراحل قانونی بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شد.

وی در تبیین موضوع گفت: در فرآیند بررسی و تصویب قانون بودجه سال 97، علی رغم مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه و مالیات بر ارزش افزوده و برخلاف روند بررسی تبصره‌های قانون بودجه در قالب بند (110) تغییرات مصوب شده بود که 3200 میلیارد درآمد تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده به کمک به یارانه‌ها تعلق گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تاکید کرد: با توجه به مغایرت قانونی این موضوع در تذکر آیین‌نامه‌ای در صحن مجلس با استناد به ماده 39 برنامه ششم توسعه لزوم اجرای ثبت تمام درآمدهای هدفمندی یارانه در جدولی در مجلس در لوایح بودجه سنواتی را یادآوری کردیم که پیگیری در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسید.

وی افزود: خوشبختانه طرح دوفوریتی بازگشت اعتبار حاصل از عوارض فروش نفت توسط 183 نماینده مجلس تهیه و تقدیم هیات رئیسه شد و در صحن مجلس یک‌فوریت آن به تصویب رسید.

حاجی‌بابابی با تشکر از نمایندگانی که به بازگشت 3200 میلیارد تومان به شهرداری و دهیاری‌ها رای مثبت دادند گفت: حذف این منابع مشکلات عمده‌ای را برای 800 شهرداری و جامعه کارگری ایجاد می‌کرد.

وی افزود: کمبود منابع مالی وجه اشتراک بیشتر شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است و دغدغه مدیران شهری این است که در شهرهای کوچک و میانی با توجه به محدودیت در وضع عوارض و ایجاد درآمدهای محلی به بحران منجر می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری نیز در دستور کار قرار دارد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت‌های قانونگذاری برای حل مشکل استفاده خواهد شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار