24. آذر 1397 - 7:37   |   کد مطلب: 7243
حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه افرادی که در ذهن خود برای طاغوت ابهتی قائل هستند به بصیرت انقلابی نمی‌رسند، گفت:کار تشکیلاتی را باید از انتقال مفاهیم ساده به صورت چهره به چهره تا انجام کار اقتصادی جدی بگیریم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حجت الاسلام علیرضا پناهیان بعدازظهر امروز با حضور در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) در جمع فعالان انقلابی همدان اظهار داشت: برخی گمان می‌کنند تشکیلات، موضوعی فرعی‌است و از اهمیت لازم برخوردار نیست و یا اینکه در سیره اهل بیت (ع) وجود نداشته است در حالیکه اینگونه نیست.

وی با اشاره به نقش پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) در تعلیم تشکیلات به مردم، افزود:  پیامبر اکرم(ص) مردم مدینه را به گروههای 10 نفره تقسیم کرده و برای آنها برنامه‌ریزی کرده بودند و هر کدام از آنها مسئولیتی داشتند.

پناهیان با تشریح اهمیت نقش تشکیلات در جامعه و لزوم استفاده از تشکیلات برای مقابله با دشمن، گفت: آیا ما هریک نفرمان با چند نفری ارتباط داریم که بتوانیم بدون استفاده از اطلاعیه و رسانه‌های عمومی جمعیت هزار نفری را کنار هم جمع کنیم؟

وی با بیان اینکه ما هنوز در حال انجام کار تبلیغاتی هستیم و کار تشکیلاتی را آغاز نکرده‌ایم ابراز کرد: اینکه بر اتحاد تاکید شده است موضوع مهمی است که سازو کار نیاز دارد و به تمرین کار تشکیلاتی احتیاج دارد و کار تبلیغی صرف امکان پذیر نیست.

این خطیب توانا با تاکید براینکه ما اهل زندگی جمعی به معنای واقعی نیستیم که بالاتر از اخلاق احتماعی قرار دارد، ابراز کرد: زمینه‌های زندگی جمعی برای ما مهیا شده است که مسجد و ولایت از مهمترین ارکان آن است.

وی با اشاره به اینکه رهبری با عنایت و دقت برخی موضوعات مانند افول آمریکا را بیان می‌کنند تاکید کرد: وقتی رهبری این موضوع را مطرح کردند یعنی دوستان و یاران امروز زمان توجه به این حقیقت است.

پناهیان با بیان اینکه در مقابل نکات و تذکرات رهبری ما چقدر توانسته‌ایم این مباحث را در بین افراد جا بیندازیم عنوان کرد: تا زمانی که  افراد جامعه در پس ذهن خود ابهتی برای طاغوت و نظام سلطه قائل باشند به بصیرت انقلابی برای تامین منافع خود نمی‌رسند.

وی ابراز کرد: کار تشکیلاتی را  نباید به زمان انتخابات موکول کرد بلکه باید پیش از آن این کار را شروع کنیم تا اینگونه حقیقتی مانند افول آمریکا محقق شود.

این خطیب توانا با بیان اینکه متاسفانه ما سازو کار مناسبی در حوزه تشکیلات و ارتباط وسیع و گسترده با یکدیگر نداریم،  تصریح کرد: تنها ایمانی که پس از کفر به طاغوت رخ دهد ماندگار خواهد بود همان چیزی که در آیه الکرسی بیان شده است.

وی با تشریح مفاهیمی مانند کفر به طاغوت و یا ایمان به طاغوت اظهار داشت: ایمان به طاغوت یعنی اینکه بپذیریم آمریکا کدخدا است در حالیکه او هیچ قدرتی ندارد و هرکس غیر از این فکر کند مومن به طاغوت است.

پناهیان گفت: ارتباطات ما با هم قطع است چون در حد اخلاق اجتماعی باقی مانده است و شاید برای این است که غرور طرفداری از حق ما را گرفته است در حالیکه رسول اکرم(ص) دست از تلاش برای انتقال مطلب و کار تشکیلاتی دست بر نمی‌داشت.  

 وی عنوان کرد: آیا گمان می‌کنید ما در مقدمه‌سازی برای ظهور، کمک به رهبری و رفع مشکلات جامعه آیا می‌توانیم بدون کار تشکیلاتی کاری انجام دهیم؟ خیر. وقتی رهبری نکته‌ای را صریحا بیان می‌کنند ما باید کار کنیم تا آن مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی افزود: این قبیل حرکت‌ها حرکتی بسیجی‌وار است یعنی وقتی مردم در اقتصاد ورود کنند بخشی از مردم سالاری دینی محقق شده است چرا که رهبری فرمودند بسیج مظهر مردم سالاری دینی است.

بیشتر بخوانید

سازمان تبلیغات پشتیبان دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی است؛ ترویج "اسلام انقلابی و عاشورایی" نیازمند محتوای غنی

جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به‌دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کردستان است

فضای رکود «تولید علم» در ایران به برکت انقلاب اسلامی شکسته شد

پناهیان گفت: چه تعداد از نیروهای بسیجی در عرصه اقتصاد نیازمند کمک‌های شما هستند تا کاری را انجام دهند؟ کاری که ما می‌توانیم با دادن هزینه تشکیل یک کارگاه او را یاری دهیم.

وی افزود: مگر ما مسجد نرفته و رو به یک قبله نماز نمی‌خوانیم؟ پس این چه حرف‌های زشتی‌است که می‌گوییم؟ اظهار داشت: نباید در کنار هم زندگی کنیم اما نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت باشیم.

استاد حوزه علمیه  با بیان اینکه مساجد باید همانند زمان جنگ محل رسیدگی همه امور از جمله امور اقتصادی باشند، گفت: وقتی پای پول وسط آمد و دعوایمان نشد آن وقت است که امام زمان (عج) ظهور می‌کنند.

وی با پیشنهاد یک طرح اقتصادی اظهار داشت: کار تشکیلاتی را باید از انتقال مفاهیم ساده به صورت چهره به چهره تا انجام کار اقتصادی جدی بگیریم، در غیر این صورت کارمان به نتیجه نمی‌رسد.

پناهیان ابراز کرد: شهر همدان اگر تشکیلاتی شود به اوج کمال می‌رسد که به عنوان مثال می‌توان به تجمع یکباره 10 هزار نیرو، انتقال مفاهیم در یک زمانبندی مشخص و انجام کار اقتصادی جمعی اشاره کرد.

وی افزود: نمی‌دانم چرا فعالان مسجدی از امور اقتصادی پرهیز می‌کنند در حالیکه  ائمه اطهار (ع) نسبت به آن مبادرت می‌کردند و از سرمایه خود در کارهای اقتصادی استفاده می‌کردند.

پناهیان گفت: ما باید به امور اقتصادی وکارهای جمعی بپردازیم در غیر این صورت این صهیونیست‌ها هستند که به امور اقتصادی پرداخته و ما نیازمند آنها می‌شویم.

وی با تاکید براینکه در جنگ اقتصادی نمی‌توان صرفا به امور مذهبی، قرآن خواندن و غیره پرداخت عنوان کرد: اگر در زمان جنگ تحمیلی تنها به بررسی احکام نماز شب در جبهه‌ها می‌پرداختیم موفقیتی به دست نمی‌آوردیم.

 انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین اخبار