5. دى 1397 - 8:29   |   کد مطلب: 7253
اول پاک‌سازی منفعت‌طلبان، دوم جنگ با رقبا در مستطیل‌سز
گل‌محمدی، معماری که زمان می‌خواهد
سرمربی جدید تیم فوتبال شهرداری همدان روز گذشته در تمرین این تیم معارفه شد تا در فاصله چند روز مانده به آغاز نیم‌فصل دوم لیگ دسته دوم، شوک فنی به تیم بحران‌زده شهر وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،شهرداری همدان امسال روزهای خوبی را در لیگ دسته دوم تجربه نکرد و در شرایطی که انتظار می‌رفت مسوولان شهرداری خیلی زودتر برای تغییر در کادر فنی این تیم دست به کار شوند، دست آخر در فاصله یک هفته مانده به آغاز نیم فصل دوم لیگ دسته دوم و در شرایطی که مذاکرات با هادی گل‌محمدی زودتر از اینها نهایی شده بود، سرمربی جدید تیم خود را معرفی کردند.

اواخر آذرماه سال قبل بود که بابک صمدیان جانشین هادی گل‌محمدی در تیم شهرداری همدان شد و حالا بعد از گذشت یک‌سال قصه وارونه سال قبل در حال اکران است.

شهرداری همدان که امسال با سر و صدای زیادی بسته شد و انتظارها از بابک صمدیان به سبب نمایشی که در نیم فصل دوم سال گذشته به منصه ظهور گذاشت، فراتر از تصور بود اما روز به روز و در روزهایی که حال پاس با احمد جمشیدیان خوب بود به ورطه نابودی رفت و هراندازه هم که باشگاه و در رأس آنها عباس صوفی شهردار همدان به سرمربی ناکام این فصل شهرداری زمان داد، آب از آب تکان نخورد و حال شهرداری به همان وخامتی بود که پاس در فصل قبل لیگ دسته دوم!

اگرچه در نیم‌فصل اول لیگ دسته دوم فوتبال ایران، شهرداری در برهه‌های مختلف نیاز به تغییر در کادرفنی و باصطلاح خودمان یک شوک فوتبالی را از نان شب واجب‌تر می‌دید، اما مسوولان به بابک صمدیان و کادرش اعتقاد داشتند و دست آخر چوب همین اعتقاد و البته اعتماد خود را خورده و حالا قرار است تیمی را تحویل هادی گل‌محمدی بدهند که در جدول حال و روز خوشی ندارد و برای مردی که همین چندوقت پیش به پیشنهادات خوبی مثل نفت امیدیه پشت پا زد، بدتر اینکه نماینده استان در گروه اول لیگ دسته دوم فقط یک هفته تا آغاز نیم‌فصل دوم زمان دارد و قطع به یقین او به عنوان سرمربی جدید قادر به شق‌القمر در این تیم نگون‌بخت نیست.

شهرداری همدان بعد از نتایج خوب در دوفصل قبل لیگ دسته دوم، پارسال هم طبیعی بود که با هادی گل‌محمدی استارت بزند، اما در سالی که منجر به تغییر شهردار همدان و چندتن از اعضای شورای شهر شد و همین موضوع تاثیر منفی خود را روی تیمش گذاشت، مربی محبوب اما ناکام آن روزها در نهایت و با کسب نتایج ضعیف جای خود را به بابک صمدیان داد تا سرمربی مورد وثوق شخص شهردار همدان در یکی از دشوارترین ماموریت‌های دوران مربی‌گری تیمی را از معرکه سقوط نجات دهد که حال و روز خوبی نداشت.

حالا قصه وارونه فوتبال همدان در 96، در آغازین روزهای زمستان 97 در حال اکران است. هادی گل‌محمدی با تصمیم شهردار همدان جای بابک صمدیان را خواهد گرفت و باید تیمی را از خطر سقوط به ساحل آرامش برساند که در 12 بازی فقط 11 امتیاز به حساب واریز کرده و میان تیم‌های فانوس به دست گروه نخست لیگ دسته دوم جا خشک کرده است.

گل‌محمدی که سال قبل از اطرافیان خود در تیم ضربه خورد و به گزاف نیست اگر بگوییم او را نزدیکانش در باشگاه که خود را دایه مهربان‌تر از فوتبال همدان و باشگاه شهرداری می‌دانند به زمین زدند، حالا بهتر از هرفردی واقف به این است که ماموریت دشوارش در این تیم بیمار با وجود همین فردگرایانِ عوام‌فریب عاقبت خوشی نخواهد داشت و بیشتر از بقیه می‌داند که ابتدا باید تیم خود را از وجود منفعت‌طلبان پاک و سپس به جنگ با رقبای تا دندان مسلح لیگ دسته دوم برود تا بلکه امتیاز شهرداری همدان را امسال در لیگ دسته دوم نگه دارد.

گل‌محمدی زمان زیادی ندارد و باید سقف خانه‌ای که در حال چکیدن است را تعمیر کند، اما مثل روز روشن است که او برای معماری این بنای در حال تخریب نیاز به حمایت همگانی _ از شهردار و اعضای شورای شهر و مسئولین گرفته تا هوادار و اصحاب رسانه و مجموعه خود _ دارد تا همانند صمدیان فصل قبل، روزهای خوش نیم‌فصل دوم شهرداری همدان در لیگ دسته دوم را تکرار کند.

چیزی که پیداست اینکه هفته آینده و در نخستین بازی نماینده همدان در لیگ دسته دوم فوتبال برابر چوکای تالش سرمربی جدید این تیم روی نیمکت جلوس خواهد کرد و به عبارت بهتر، رویاهای شهرداری همدان با دیگر مربی بومی فوتبال جست‌وجو می‌شود.

هرچه هست اینکه شهرداری همدان نیاز به یک شوک فنی داشت و تغییر در این تیم، اگرچه دیر اما همین امروز هم به‌موقع انجام شده و امیدواری علاقمندان به فوتبال استان همدان به این است که در روزهای موفقیت تیم فوتبال پاس همدان و امید بالا به صعود تیم احمد جمشیدیان، حداقل شهرداری بتواند خود را در لیگ دسته دوم حفظ و برای سال بعد با بک برنامه‌ریزی بهتر گام به رقابت‌های دشوار این مسابقات بگذارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار