13. دى 1397 - 8:59   |   کد مطلب: 7254
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان از دستگیری ۱۶ حفار غیرمجاز و قاچاقچی اشیاء تاریخی و فلزیاب در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، سرهنگ حاجی عزیزی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو هفته گذشته 16 نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و قاچاق اشیاء تاریخی و فلزیاب دستگیر شدند.

وی افزود: با رصد اطلاعاتی عوامل یگان حفاظت، باند قاچاق اشیاء تاریخی از استان فارس که قصد فروش اشیاء عتیقه را در همدان داشتند شناسایی شده و پس از هماهنگی با معاون دادستان استان، عوامل یگان با همراهی نیروی انتظامی در یک عملیات ضربتی 2 نفر را در حین خرید و فروش اشیاء تاریخی دستگیر و تعداد 59 عدد سکه بدل از دوره اسلامی- اموی کشف نمودند که پرونده جهت شناسایی و دستگیری سایر عوامل در دست بررسی است. 

عزیزی با اشاره به اینکه در دو عملیات دیگر در شهرستان‌های بهار و رزن نیز 7 نفر در حین حفاری دستگیر شدند، گفت: همچنین در همکاری یگان حفاظت و دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تویسرکان در بازرسی 1 دستگاه خودرو 3 دستگاه فلزیاب کشف و دو نفر دستگیر شدند. 

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان بیان کرد: در اسدآباد نیز توسط عوامل یگان حفاظت و نیروی انتظامی 4 نفر در حین حفاری دستگیر و تمامی افراد دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شدند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار