13. بهمن 1397 - 12:17   |   کد مطلب: 7286
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: تاکنون هیچ موردی از فرار مالیاتی پزشکان در همدان گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،دکتر علیرضا مدرکیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در همدان، اظهار داشت: اداره مالیات هر ساله با توجه به نوع تخصص پزشکان و میزان درآمد و دارایی آن‌ها مالیاتی را برایشان تعیین می‌کند که ملزم به پرداخت آن هستند.

وی با بیان اینکه پزشکان جزو نخستین گروه‌هایی‌اند که مالیات خود را پرداخت می‌کنند، ابراز کرد: به جرات می‌گویم که در همدان هیچ گونه فرار مالیاتی از جانب پزشکان شکل نگرفته و همه آن‌ها مالیات تعیین شده خود را پرداخت می‌کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: برای صدور و یا تمدید پروانه فعالیت پزشکان فرم تسویه مالیاتی آن‌ها را دریافت می‌کنیم بنابراین اگر مالیات پرداخت نکرده باشند پروانه‌ای برای آن‌ها صادر نمی‌شود.

 

مدرکیان ابراز کرد: از نظر بنده برای تسهیل امور مردم و رفاه مراجعان به مطب‌های پزشکی وجود دستگاه کارتخوان ضروری است، اما باید این راهم بدانید که هیچ قانونی برای الزام وجود دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان وجود ندارد.

وی افزود: برخی از مردم می‌گویند پزشکان برای فرار از مالیات است که از دستگاه کارتخوان استفاده نمی‌کنند، اما باید بدانید که اداره مالیات به آمار اموال و حساب‌های بانکی همه پزشکان دسترسی دارد و عدم وجود این دستگاه هیچ ارتباطی به فرار مالیاتی ندارد.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان با تاکید بر اینکه دستگاه کارتخوان در بیشتر مطب‌های پزشکی همدان موجود است، اظهار داشت: 15 مطب در همدان فاقد دستگاه کارتخوان است.

مدرکیان از مردم خواست که نسبت به قشر زحمت‌کش پزشکان بدبین نباشند و بدانند که آن‌ها هم مانند دیگر اقشار جامعه قوانین رشته خود را رعایت می‌کنند.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار