13. بهمن 1397 - 12:24   |   کد مطلب: 7292
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اتصال قهاوند از طریق قزل‌آباد به اتوبان تهران خبر داد و گفت: این اتوبان موجب تسهیل تردد مردم شهرهای ملایر، نهاوند و تویسرکان به تهران خواهد شد به طوري كه حدود یک الی یک ساعت و نیم مسیر را نزدیک‌تر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به نقش جاده مرادبلاغی به عنوان یک محور ارتباطی استراتژیک در توسعه استان اظهار کرد: این پروژه یکی از مهمترین برنامه‌های محوری است که چندین سال است پیگیری اجرای آن ادامه دارد.

وی ادامه داد:‌ طی هماهنگی با وزیر راه موانع اجرایی آن رفع و سه کیلومتر از این پروژه عملیاتی شده است، اعتبار باقیمانده این پروژه 5.5 میلیارد تومان بوده که عملیات اجرایی آن شروع شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اتصال قهاوند از طریق قزل‌آباد به اتوبان تهران خبر داد و گفت: این اتوبان موجب تسهیل تردد مردم شهرهای ملایر، نهاوند و تویسرکان به تهران خواهد شد به طوری که حدود یک الی یک ساعت و نیم مسیر را نزدیک‌تر می‌کند.

وی لزوم تسریع در اتصال جاده قهاوند به اتوبان تهران را مورد تاکید قرار داد و گفت: به موازات این پروژه باید به عملیات اجرایی قهاوند تا احمدآباد عملیات اجرایی سرعت بیشتری داده شود چراکه مجوز این قسمت از مشاور وزیر دریافت شده است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه اتصال اتوبان ملایر به اتوبان تهران ـ همدان دارای ردیف ملی است و باید در دستور برنامه‌ها قرار گیرد، در ادامه در خصوص تکمیل راه‌آهن همدان ـ تهران و برقی کردن آن گفت: در خصوص ایستگاه راه‌آهن همدان و ایستگاه راه‌آهن شهرستان فامنین نیز پیگیری‌های جدی باید صورت گیرد.

وی گفت: راه آهن همدان ـ ملایر نیز یکی از پروژه‌های مهمی است که نقش حیاتی در اتصال محورهای جاده‌ای دارد به طوری که چند شهرستان در این پروژه ذینفع هستند و می‌تواند در توسعه همدان نقش بی‌بدیلی را ایفا کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هفته گذشته عملیات اجرایی تعریض راه دسترسی روستای کیشین به عنوان یکی از چهار محور گردشگری همدان آغاز شد افزود:‌مشکلات فنی و پیچ‌های غیر استاندارد در این محور باعث ایجاد تصادفات شدید شده بود که با مطالعات فنی و کارشناسانه اصلاح مشکلات جاده‌ای در مسیر گردشگری کیشین ـ ابرو آغاز شده است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار