19. بهمن 1397 - 13:22   |   کد مطلب: 7296
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از راه‌اندازی 18 کارگاه بسته‌بندی مواد خام دامی در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،محمودرضارسولی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از انجام واکسیناسیون بیش از 195 میلیون و  698 هزار نوبت سردام طی 40 سال انقلاب اسلامی توسط اداره کل دامپزشکی استان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی از بزرگترین افتخارات است گفت:‌ خوشبختانه 40 سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این سالها ایران پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به اینکه «ارتقای سطح بهداشتی جامعه» یکی از توفیقات مهم دامپزشکی در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است افزود: در این مدت با توجه به فعالیت شبانه روزی اداره دامپزشکی واکسیناسیون بیش از 195 میلیون و 698 هزار نوبت سردام انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های بهداشتی در استان خاطرنشان کرد: اداره دامپزشکی علاوه بر وظایفی ذاتی خود در راستای تضمین سلامت مواد خام دامی، اقدامات گسترده‌ای را در دست اجرا دارد.

رسولی بهبود وضعیت کیفی محصولات خام دامی استان را با اجرای این طرح‌ها حائز اهمیت دانست و افزود:‌ راه ‌ندازی و گسترش کشتارگاه‌های صنعتی دام و طیور، تعطیلی کشتارگاه‌های سنتی و راه‌اندازی سیستم پیش‌سرد در تمام کشتارگاه‌های صنعتی استان از جمله اقدامات است.

وی با اشاره به طرح نصب لیبل گونه و جنس لاشه دام کشتار شده در کشتارگاه‌های استان گفت:‌ 18 کارگاه بسته‌بندی موادخام دامی در سطح استان تأسیس و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل دامپزشکی همدان با بیان اینکه ساماندهی بهداشتی اماکن و سیستم توزیع و عرضه مواد خام دامی، پیشگیری و کنترل موفق بیماری‌های نوپدید و بازپدید مانند آنفلوآنزا و CCHF از دیگر اقدامات است افزود: شناسنامه‌دار کردن بخش خصوصی و واگذاری کنترل موادخام دامی از تولید تا عرضه به دامپزشکی را می‌توان از دیگر اقدامات نام برد.

وی با اشاره به واکسیناسیون 8 تا 9 میلیون نوبت سردام به طور میانگین در طول سال خاطرنشان کرد:‌ ریشه‌کنی طاعون گاوی، هدفمندی واکسیناسیون شاربن، احداث و تجهیز آزمایشگاه‌های دامپزشکی دولتی و خصوصیو برقراری سیستم مراقبت و پایش بیماری ها از دیگر دستاوردهاست.

رسولی با بیان اینکه 25 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در سال در استان انجام می‌شود گفت: 250 مسئول فنی و بهداشتی را در اماکن تولید و عرضه نظیر رستوران‌ها و هتل‌ها به کار گرفته‌‌ایم.

وی با اشاره به بکارگیری 11 سامانه الکترونیک در دامپزشکی و مکانیزه شدن قرنطینه و GIS بیان کرد: تجهیز اداره کل دامپزشکی استان به سیستم فیبر نوری از دیگر اقدامات مهم انجام شده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار