1. اسفند 1397 - 12:06   |   کد مطلب: 7318
امام جمعه شهرستان ملایر شهدا گفت : امروز نسل جوان تشنه معرفت، کمال و انسانیت است و باید آنها را برای حضور در یادواره های شهدا تشویق کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حجت الاسلام محمدباقر برقراری در یادواره 3 شهید روستای احمد آباد تپه،با بیان اینکه ما در مقابل شهدا بار سنگینی بر دوش داریم، افزود: اینکه در برگزاری کنسرت ها هزینه های گزافی صورت می گیرد و استقبال بسیار زیاد است، ما در مقابل شهدا شرمنده می شویم.
وی ادامه داد: امروز نسل جوان تشنه معرفت، کمال و انسانیت است و باید آنها را برای حضور در یادواره های شهدا تشویق کنیم.
امام جمعه شهرستان ملایر با بیان اینکه شهدا اگر زنده بودند در مقابل شیطنت های آمریکا و دست نشاندگان آن نیز می ایستادند، بیان کرد: شهدا مرگ افتخاری را انتخاب و با خون مطهر خود انقلاب و ارزش ها را نهادینه کردند، در حالیکه عده ای امروز این راه را گم کرده اند.
وی شهدا را مجاهدان فی سبیل الله دانست و افزود: شهدا زندگی مجاهدانه داشتند و همه موانع را از سر راه خود برداشتند.
حجت الاسلام برقراری ادامه داد: برداشتن مانع هایی همچون هوای نفس، شهوت، شهرت طلبی، پست و مقام از موارد زندگی مجاهدانه است که فرد مجاهد باید موانع رشد و کمال را از سر راه خود و جامعه بردارد و زندگی شهدایی داشته باشد.
وی با بیان اینکه برای حضور جوانان در یادواره های شهدا هر کسی باید احساس تکلیف کند، اظهار کرد: با درایت های سردار حاج قاسم سلیمانی شجره خبیثه داعش به عنوان یکی از موانع برداشته شد، مانع دیگر غده سرطانی رژیم صهیونیستی است که باید از سر راه برداشته شود.
وی با تاکید بر اینکه تربیت نیروی مومن، انقلابی و ولایی و تجهیز آنها برای مقابله با استکبار و رژیم صهیونیستی باید در این یادواره ها صورت گیرد، افزود: باید با برداشتن موانع در زندگی و جامعه اطرافمان زندگی مجاهدانه داشته باشیم و برای حاکمیت الله تلاش کنیم.
امام جمعه ملایر گفت: اگر تمام تفکر، پوشش، مشی و مرام، سیاستگذاری و برنامه ریزی ها خداپسندانه و شهداپسندانه باشد، جوانان با شور و اشتیاق در یادواره ها و محافل شهدا حضور پیدا می کنند.
حجت الاسلام برقراری بیان کرد: با توجه به اینکه این راه را شهدا، آزادگان، ایثارگران، مجاهدان و مدافعان حرم هموار کردند، باید در مسیر شهدا ثابت قدم باشیم و راه شهدا را با ایمان، آزادگی و عزت طی کنیم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار