8. اسفند 1397 - 8:36   |   کد مطلب: 7326
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه ۱۸ تن دام زنده در حال قاچاق از همدان کشف شد گفت: نرخ گوشت مرغ در بازار متعادل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مهدی نجفیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به توزیع گوشت قرمز در استان جهت تنظیم بازار اظهار داشت: در بهمن ماه امسال به میزان 61.5 تن گوشت منجمد گوساله به قیمت 29 هزار تومان توزیع شد و گوشت گرم وارداتی نیز به میزان 20 تن در چهار مقطع در بهمن ماه توزیع شد.

وی با بیان اینکه برای اسفند ماه بیش از 500 تن گوشت ذخیره سازی شده است عنوان کرد: به مدت دو روز به اتحادیه قصابان 4.5 تن گوشت گوسفندی کمتر از قیمت بازار اختصاص دادیم تا به مردم نیز با نرخ کمتر عرضه شود ولی تغییری در نرخ عرضه مشاهده نکردیم بر این اساس دیگر این طرح را ادامه ندادیم.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان از کشف 18 تن دام زنده در حین قاچاق از استان خبر داد و بیان کرد: در ماه گذشته دو محموله 5 تنی و یک محموله 7 تنی دیگری نیز چند روز پیش در حین قاچاق دام به عراق دستگیر شدند.

نجفیان گفت: تمامی این محموله‌ها طبق قانون ذبح و به بازار رسید ولی یک محموله که 9 گاو ماده را حمل می‌کرد طبق قانون به عنوان اموال تملیکی به مزایده گذاشته شد.

وی در مورد وضعیت بازار در مورد گوشت مرغ نیز اظهار داشت: روزانه 114 تن مرغ در استان کشتار می‌شود که در 4 کشتارگاه فعال طیور انجام می‌گیرد.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان افزود: در دی ماه امسال سه میلیون و یک میلیون و 800 هزار قطعه نیز از تاریخ دوم بهمن الی 20 بهمن جوجه ریزی در استان به ثبت رسید که در بازار اسفند ماه مشکلی از نظر تامین مرغ نخواهیم داشت.

نجفیان بیان کرد: ذخیره سازی مرغ در همدان در حال انجام است ضمن اینکه سهمیه ای نیز از تهران به استانها تعلق می‌گیرد تا مردم از نظر تامین گوشت مشکلی نداشته باشند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار