9. اسفند 1397 - 10:50   |   کد مطلب: 7328
نشست‌های برنامه‌ریزی‌شده بین رهبران آمریکا و کره شمالی به‌طور ناگهانی تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، برنامه دیدارهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی طی امروز پنجشنبه به‌طور ناگهانی تغییر کرده است.

سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران در شهر هانوی پایتخت ویتنام گفت که مذاکرات بین رهبران آمریکا و کره شمالی زودتر از انتظارات پایان یافته است و ترامپ قصد دارد ظرف 30 تا 45 دقیقه آینده به هتل محل اقامتش بازگردد.

پیش از این قرار بود ترامپ و کیم در یک ناهار کاری شرکت کنند ولی ظاهراً این قرار ملاقات لغو شده است.

رهبران دو کشور همچنین قرار بود با شرکت در مراسمی یک توافقنامه مشترک را امضا کنند که ظاهراً این مراسم لغو شده است. سندرز به این مسئله اشاره نکرده است که آیا این مراسم برگزار خواهد شد یا نه ولی شواهد نشان می‌دهد که بعید است چنین توافقنامه‌ای امضا شود.

خبرگزاری رویترز هم نوشته است که نشست سران آمریکا و کره‌شمالی بدون دستیابی به توافقی پایان یافته و رهبران دو کشور به‌سرعت محل مذاکرات را ترک کرده‌اند.

علی‌رغم آنکه ترامپ با انتشار توئیتی نوشته است که "روابط بسیار ویژه‌ای" با رهبر کره شمالی دارد ولی به‌نظر می رسد مذاکرات بین رهبران دو کشور انتظارات اولیه را برآورده نکرده است. ترامپ بارها گفته است که برای دستیابی به توافق خلع سلاح با کره شمالی هیچ عجله‌ای ندارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار