12. اسفند 1397 - 20:38   |   کد مطلب: 7333
مدیر منطقه ۷ عملیات انتقال گاز ایران گفت: دانش و توانایی فنی و تخصصی شرکت گاز در حوزه تولید(استخراج و پالایش)، انتقال و توزیع تا ۹۸ درصد خود‌کفا است و اکنون این توانایی به حدی رسیده است که باید از گاز برای اقتصاد کشور درآمد بیشتری تولید کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، امین عبادی بعد‌ازظهر امروز در جشنواره حرف تا عمل(نمایشگاه دستاورد‌‌های منطقه7 عملیات گاز ایران)  در همدان اظهار داشت: روز‌گاری در این کشور فقط یک روستا از گاز‌طبیعی برخوردار بود و اکنون به بیش از 27 هزار روستا و یک هزار و 135 شهر‌گاز‌ رسانی شده است.

وی با بیان اینکه  خدمات منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران شامل مدیریت این فعالیت در استان‌های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، کردستان و بخش‌هایی از استان‌های قزوین و زنجان است، افزود: به دلیل اتکا به توان داخلی و دانش متخصصان ایرانی توانسته‌ایم در 4 دهه قبل گام اول مورد نظر مقام معظم رهبری را اجرا کنیم و اکنون به اجرای گام دوم رهبری وارد شدیم.

عبادی تصریح کرد:  اکنون شرکت گاز ایران و به پیروی از آن، عملیات انتقال گاز ایران این توانایی را دارد که در تبدیل گاز به در‌آمد برای اقتصاد کشور قدم ‌بردارد و فقط مصرف گاز و فر‌آورده‌های آن به داخل کشور محدود نباشد و برای کشور ارز‌ آوری ایجاد کند.

مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران اظهار داشت: تولید در‌آمد اقتصادی از فر‌آورده‌های گازی حرکت در مسیر تحقق گام دوم مورد نظر‌ مقام معظم رهبری است و شرکت گاز ایران این توانایی را دارد که با بهره‌مندی از دانش دانشگاهیان با ارائه طرح‌های اقتصادی گام‌های موثری در این حوزه بردارد.

وی موید این توانایی را ارتقای زیر‌ساخت‌های انتقال گاز در خطوط لوله از 2900 کیلو‌متر در اوایل انقلاب به 39 هزار‌کیلو‌متر خط انتقال عنوان کرد وگفت: تعداد ایستگاه‌های تقویت فشار قوی فعال خطوط انتقال هم از 14 ایستگاه به 81 ایستگاه رسیده است تا گاز را از 10 مبدا تولید به 30 هزار مبدا مصرف در کشور برساند.

عبادی با اشاره به اینکه خدمات نیرو‌های فعال در حوزه گاز با عشق به وطن در سرما و گرما، محیط مناسب کار و تولید و آرامش را برای هموطنان فراهم کرده است، افزود: اکنون در حدود 10 پالایشگاه کشور گاز تولید می‌شود تا توسط خطوط انتقال به دست مصرف‌کنندگان در همه حوزه‌های خانگی، صنعتی، خدماتی و تولیدی در کشور برسد. همچنین 83 نیرو‌گاه در کشور سوخت مورد‌نیاز خودرا از گاز تامین می‌کنند.

به گزارش تسنیم، دراین مراسم از طرح‌ها و دستاورد‌های علمی و کاربردی کارکنان و همکاران منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران قدر‌دانی شد.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار