22. اسفند 1397 - 12:28   |   کد مطلب: 7345
فرمانده آموزشگاه مرکز آموزش قدس گفت: اگر در میدان‌های نبرد با دشمنان پیروز و سربلند شدیم دلیلش توانمندی رزمی و اسلامی بود که مربیان شهید در اختیار رزمندگان قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، شامگاه سه شنبه سرهنگ بهروز خوشبخت در یادواره سردار شهید سعید قهاری سعید اظهار داشت: شهدای مربی وظیفه تربیت نیروی جهادی در میدان رزم با دشمن را بر عهده داشتند و سربلند از عهده این وظیفه خطیر که آماده‌سازی رزمندگان  برابر نبردی سخت و نابرابر با دشمن بود بیرون آمدند.

وی ادامه داد: بی‌تردید وقتی از رزم و جنگ صحبت می‌شود رزمنده باید به خوبی با عناصر رزم آشنا باشد و این موفقیت هم ناشی از توان رزمی مربیان شهید بود که امشب یادواره 37 شهید عزیز این عرصه همراه با یاد‌واره سردار شهید قهاری سعید در همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: آموزش‌های رزمی مربیان شهید رنگ و بوی الهی داشت و این عنصر از عوامل موثر در پیروزی رزمندگان در جبهه نابرابر با دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس بود.

وی گفت: شهدای مربی نقش بارزی در پیروزی رزمندگان داشتند و این نقش موثر بر هیچکس پوشیده نیست آنها افزون بر تلاش برای آموزش رزمی نیرو‌های رزمنده حضور پر‌رنگی هم در میدان نبرد داشتند و سرانجام به خواست خود که همان شهادت بود هم رسیدند.

یکی از همرزمان سردار شهید سعید قهاری سعید هم در این مراسم با نقل خاطره‌ای از همراهی شهید قهاری با شهید همدانی در سفر حج گفت: فضلیت زنده نگهداشتن یاد شهید کمتر از  شهدا نیست. با تمام شدن مناسک حج منتظر بازگشت شهید از سفر حج بودیم تا در فرودگاه تهران به استقبالش برویم.

محمد مرادی افزود: اما همه حجاج آمدند و رفتند و خبری از شهید قهاری و شهید همدانی نشد فردای آن روز متوجه شدیم شهید قهاری زمان بازگشت شهید همدانی به همدان این شهید عزیز را که همرزمش بوده تنها نگذاشته با خودروی او راهی همدان شدند در حالیکه ما برای او در تهران مراسم استقبال گرفته بودیم.

وی با اشاره بر  اینکه شهدا با بندگی مقام احدیت در دنیا به مقام والای شهادت رسیدند،  گفت: زمانی توفیق همرزمی با شهید قهاری را در جبهه داشتم و بیش از گذشته متوجه خوی خصلت انقلابی و اسلامی شهید  شدم جوانان امروز هم باید بدانند هرچه انقلاب به دست آورده است حاصل همین خوی انقلابی‌ و اسلامی است.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

آخرین اخبار